adplus-dvertising

Telefon dolandırıcıları emekli profesörü 10 milyon lira dolandırıldı!

İstanbul Bebek’te hayatını sürdüren 79 yaşındaki emekli Prof. Dr. Ahmet Demirel, telefonda kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından 10 gün boyunca kandırıldı. Kendisi gibi doktor kızının ziyarete geldiği gün toplamda 10 milyon liraya yakın dolandırıldığını anlayan emekli profesör, polise koştu.
Takip et
Telefon dolandırıcıları emekli profesörü 10 milyon lira dolandırıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

79 yaşındaki emekli Prof. Dr. Ahmet Demirel, İstanbul Bebek’te ikamet ediyordu. Geçtiğimiz günlerde kendisini arayan ve emniyette yetkili amir olarak tanıtan telefondaki kişi, yaşlı adama Çeşme’de kimlik bilgilerinin kullanılarak bir dolandırıcılık yapıldığını ve bu vaziyetle alakasının olup olmadığını sordu.

Telefon dolandırıcıları emekli profesörü 10 milyon lira dolandırıldı!

Bunun için profesörden önce TC kimlik numarasını, daha sonra evdeki kıymetli eşyaların fotoğraflarının paylaşmasını isteyen sözde polisin talebiyle Ahmet Demirel lüzumlu bilgileri paylaştı.

Sabah gazetesinde yer verilen habere göre para ve ziynet eşyalarda parmak izi incelemesi yapılacağını belirten telefondaki sözde polis, polis kimliğinin fotoğrafını mesajlaşma programı üstünden emekli doktora gönderdi. Daha sonra kasadaki ve bankadaki bütün gayrimenkullerin fotoğraflarını çeken Demirel, poşete koyduğu 1 milyon lira ve 160 tane tam altın gibi birçok ziynet eşyaları, Arif Paşa Korusu’nda buluştuğu zanlıya teslim etti.

ORTALAMA 10 MİLYONLUK VURGUN

Sonrasında tekrardan aranan emekli profesör, bu defa evdeki paraların tümünün teslim edilmesi gerektiğini belirterek, bütün paraları alması gerektiği belirtildi. Sonrasında kapıya gelen şahıs bu defa 200 bin doları alarak binadan ayrıldı.

Olay üstünden 10 gün geçtikten sonra tekrardan Ahmet Demirel’i arayan dolandırıcı, “Bütün bankalardaki paranızı çekin” talimatıyla Bebek’teki özel bir bankanın şubesine gitti. Bu bankadaki 250 bin doları da çeken Ahmet Demirel, tekrardan kapıya gelen sözde görevliye bu parayı da teslim etti. Emekli profesör, bu parayla beraber dolandırıcılara toplamda 10 milyon lira verdi.

Telefon dolandırıcıları emekli profesörü 10 milyon lira dolandırıldı!

KIZI DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Parayı teslim ettikten bir müddet sonra Ahmet Demirel’in kendisi gibi doktor kızı babasını ziyarete geldi. Vaziyeti kızına anlatan profesör dolandırıldığını fark edince kızıyla beraber polis merkezine başvurdu. Kendisini dolandıran kişilerin cezalandırılmasını isteyen yaşlı profesörün ihbarı sonrasında olayla alakalı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.