Telafi eğitimi zorunlu mu, Telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Koronavirüs nedeniyle öğrenciler 23 Mart'tan beri okula gidemiyor eğitimler EBA üzerinden online olarak devam ediyor. EBA dersleri 19 Haziran'da sona erecek, telafi dersleri başlayacak. Veli ve öğrenciler ise merak ediyor telafi dersleri ne zaman, telafi derslerine kimler girecek, telafi derslerine girmek zorunlu mu?

Online ve televizyondan verilen EBA dersleri 19 Haziran’da sona eriyor, öğrenciler için telafi dersleri başlıyor. Öğrenci ve velilerin kafası karışık. Telafi dersler ne zaman başlayacak, telafi dersleri okulda mı verilece ve telafi derslere katılmak mecburi mu? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un telafi eğitimi ile ilgili yaptığı açıklama…

OKULLAR AÇILDIĞINDA TELAFİ EĞİTİMİ YAPILACAK: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen buluşmalarına katılan öğrencisi Burçak Avcı’nın telafi eğitimiyle alakalı sorduğu soruyu cevapladı. Bakan Selçuk öğretmen ve öğrencilerin kaygı işitmesine gerek olmadığını vurgulayarak “ Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde, yaz tatilinde de EBA TV’de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı olanaklar sağlayacağız”dedi.

TELAFİ EĞİTİMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK: Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 2019-2020 eğitim senesinin sona erdiğini okulların Eylül ayında açılacağını açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimlerinin okullar açıldığında yüz yüze verileceğini açıkladı. Telafi eğitimleri hızlandırılmış bir biçimde okul açıldıktan sonra yapılacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TELAFİ EĞİTİMİ AÇIKLAMASI YAPTI: Milli Eğitim Bakanlığı, özel okulların 15 Ağustos’tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacağını açıkladı. İşte Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama; “Özel okullar, 15 Ağustos’tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacak. Özel öğretim kursları da lüzumlu tedbirleri alarak, velilerin istemesi halinde, eğitimlere bugünden itibaren başlayabilecek. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de eğitimlere 15 Haziran’dan itibaren başlayabilecek.”

TELAFİ EĞİTİMİ NE KADAR SÜRECEK: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada uzaktan eğitim ile verilen derslerden ne kadar faydalanıldığı ölçüldükten sonra telafi eğitiminin ne kadar süreceklerine karar vereceklerini açıkladı. İşte MEB Bakanı Ziya Selçuk’un telafi eğitimi açıklaması; “Televizyondaki derslerin ne kadar yararı olmuş, EBA internet ve Akademik Destek’ten ne kadar faydalanılmış bütün bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı tespit edilecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir biçimde telafi eğitimi verecekler” şeklinde konuştu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının sonrasında yaptığı açıklamada 2019-2020 senesi eğitim döneminin sona erdiğini yeni eğitim senesinin Eylül ayında başlayacağını açıkladı. açıklamada “23 Mart Pazartesi başlattığımız uzaktan eğitim süreci, 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. şeklinde konuştu.

UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR SÜRECEK: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “23 Mart Pazartesi başlattığımız uzaktan eğitim süreci, 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı