Tel Abyad’da Saldırı! 1 Asker Şehit, 1 Asker Yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'deki Tel Abyad bölgesinde teröristlerin açtığı ateş sonucunda 1 askerin şehit olduğunu 1 askerin de yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, Tel Abyad’da YPG’li teröristlerin açtığı ateş neticesinde bir askerin şehit, bir askerin de yaralandığını duyurdu.

1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Bakanlıktan paylaşılan yazılı açıklamada, “Tel Abyad’da teröristlerin açtığı ateş neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit düştü. Fırat’ın Doğusunda Tel-Abyad civarında 20 Ekim 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, keşif gözetleme vazifesi sırasında PKK/ YPG’li teröristler tarafından açılan tanksavar ve hafif silah ateşi sonucunda şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Meşru müdafaa çerçevesinde gerekli cevap verilmiştir.” denildi.

ANLAŞMAYA RAĞMEN TACİZLER SÜRÜYOR

ABD ile varılan uzlaşmaya vurgu yapılan açıklamada, “ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Anlaşmasına karşın PKK/YPG’li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal yapılmıştır. Anlaşmaya aykırı bütün bu eylemlere karşın dün çoğu ambulanstan meydana gelen 39 araçlık bir konvoyun Resulayn’a emniyetle giriş ve çıkışı tesis edilmiş, yaralıların ve bazı şahısların bölgeden emniyetle tahliyesi yapılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye sevk eden bu olayda yaşamını yitiren aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil halkımıza başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz” sözleri yer aldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı