Teksas’ta Kan Donduran Saldırı! 20 Ölü Var

Amerika’nın Teksas eyaletine bağlı El Paso şehrinde bir vatandaş alışveriş yapan insanlara ateş açtı. AVM’de gerçekleşen saldırıda 20 yaşamını yitirirken, 26 kişi ise yaralı olarak kurtuldu.
Takip et
Teksas’ta Kan Donduran Saldırı! 20 Ölü Var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teksas eyaletinde kırmızı alarm ilan edilirken, vali Greg Abbott, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Abbott, “El Paso şehrindeki Cielo Vista alışveriş merkezi içindeki Walmart adlı dükkada yapılan saldırı iğrenç ve anlamsız bir şiddet eylemidir” ifadelerini kullandı. Vali, tüm güvenlik güçlerinin olayla ilgili çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Son gelen verilere göre saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 20 kişiye çıktığını belirten vali, 26 yaralının da hastanelerde tedavi altında olduğunu söyledi.

NEFRET SUÇU OLABİLİR

Saldırıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan El Paso Polis Şefi Greg Allen ise, önceki gün sosyal medyada yayınlanan nefret içerikli manifestoların saldırıyla bağlantısı olabileceğini vurguladı. Sabah saatlerinde ihbar geldiğini ve olay yerine intikal ettiklerini belirten Allen, insanları yerlerde vurulmuş bir şekilde gördüklerini söyledi. Allen, saldırganın 21 yaşındaki Patrick Crusius olduğunu ve göz altına alındığını da sözlerine ekledi.

TRUMP DA BİR AÇIKLAMA YAPTI

ABD Başkanı Donald Trump, konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunurken, konuyu yakından takip ettiğini duyurdu. Saldırıyla ilgili olarak hem yerel polis teşkilatının hem de FBI’ın soruşturmaları devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.