Yeni 13 inç MacBook Pro ne zaman çıkış yapacak?

Yeni 13 inç MacBook Pro'nun Apple'ın 30 Ekim'deki etkinliğine gelmesi pek mümkün görünmüyor.

Yeni 13 inç MacBook Pro ne zaman çıkış yapacak?

Yeni 13 inç MacBook Pro'nun Apple'ın 30 Ekim'deki etkinliğine gelmesi pek mümkün görünmüyor.

Bloomberg'den Mark Gurman'a göre Apple M3 MacBook Pro 13 inç'in Apple'ın 30 Ekim'deki "Korkunç Hızlı" etkinliğinde duyurulması pek olası değil. Mevcut 13 inç MacBook Pro'nun stoklarının azaldığını ve "M3 çipinin temel versiyonunu" içeren yeni bir modelin üzerinde çalışıldığını söylüyor. Ancak yeni modelin önümüzdeki hafta Apple'ın etkinliğinde duyurulmasını beklemiyor.

Bunun yerine Gurman, etkinliğin tümü M3 serisi çiplere sahip 14 ve 16 inç MacBook Pro'ya odaklanmasını bekliyor. Bu, M3 çipli yeni bir 13 inç MacBook Pro umut edenler için hayal kırıklığı yaratan bir haber çünkü mevcut modelin yaşı artık 18 aydan fazla.

Ancak daha büyük MacBook Pro modellerinin de M3 çip ile önemli performans yükseltmeleri alması bekleniyor, bu nedenle daha güçlü bir MacBook Pro'ya ihtiyaç duyanlar yine de yeni modelleri beklemeyi düşünebilir.

Apple'ın, yeni MacBook Pro'ların yanı sıra, Ekim etkinliğinde M3 çipli yeni bir iMac'i de duyuracağı söyleniyor. Mevcut iMac, M1 çipini kullanıyor, bu nedenle M3 çipli yeni bir model önemli bir yükseltme olacaktır.

Söylentiler, yeni iMac'in en az 8 CPU çekirdeğine ve 10 GPU çekirdeğine sahip olacağını ve üst düzey modellerin 16'ya kadar CPU çekirdeği ve 40 GPU çekirdeğine sahip olabileceğini öne sürüyor. Bu, yeni iMac'i piyasadaki en güçlü masaüstü bilgisayarlardan biri yapacaktır.

Apple'ın tüm bu ürünleri Ekim etkinliğinde açıklayacağının garantisi olmasa da söylentiler oldukça güvenilir. Dolayısıyla, yeni bir MacBook Pro veya iMac almak üzereyseniz, Apple'ın etkinlikte neler duyuracağını görmek için beklemeye değer olabilir.

Yeni 13 inç MacBook Pro ne zaman çıkış yapacak?

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın