Xiaomi kameradan ve fotoğraflardan yazıyı kaldırma nasıl yapılır?

Xiaomi telefonlarda kamera uygulaması ilk kurulduğunda çekilen fotoğraflarda fotoğrafın hangi kamera ile çekildiği sol veya sağ altta yazıyor. Fotoğraftaki yazıdan rahatsız olan kullanıcılar bu yazıyı kaldırmanın yöntemlerini araştırmayı sürdürüyor. Peki, Xiaomi kameradan, fotoğraflardan yazı kaldırmak ve fotoğraf etiketinden kurtulmak için yapmanız gerekenler haberimizde.

Xiaomi kameradan ve fotoğraflardan yazıyı kaldırma nasıl yapılır?
Xiaomi marka telefonlarda fotoğraflar üzerinde yer alan kamera yazısı dönem dönem kullanıcılarda rahatsızlık oluşturabiliyor. Bu yazıyı kaldırmak ve sadece fotoğrafı görüntülemek isteyen kullanıcılar yazının nasıl kalktığını araştırmaya devam ediyor. İşte madde madde yapılması gerekenler…

XİAOMİ TELEFONDAN (KAMERADAN) YAZI KALDIRMA NASIL YAPILIR?

İlk olarak telefonunuzdan kamerayı açın. Ardından sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayın. 3 noktaya tıkladıktan sonra "ayarlar" sekmesine tıklayın. Ayarlar içerisinde size "filigran" ya da cihaz etiketi önerisi sunacak. Aktif olan "cihaz etiketi" filtresini pasif hale getirin. Artık fotoğraflarınızda kamera yazısı yazmayacak. Fotoğraflarınızda sadece sizin çektiğiniz alan olacak.

ETİKET EKLEME NASIL YAPILIR?

Fotoğrafta otomatik olarak yazı olmasını istiyorsanız da "etiket ekle" özelliğini kullanabilir ve oluşturacağınız etiketin otomatik olarak fotoğrafta görünmesini sağlayabilirsiniz. Yani Xiaomi’nin hangi kamerasıyla çekildiği değil sizin seçtiğiniz etiket fotoğrafta yazabilir.

Xioami Redmi Note 8 Kamera Yazısı Kaldırma

Öncelikle yapmanız gereken ana ekrandan Xiaomi cihazınızın "Kamera" uygulamasına girmek. Kameranın uygulamasını açtıktan sonra, sağ üst köşede bir menü simgesi göreceksiniz. Bu menü simgesine dokunun. Açılan menüden "Ayarlar" kısmını açın. Kamera tarafından sunulan farklı ayarları göreceksiniz. Bu durumda "Çift kamera filigranı" bölümüne ilerleyin. Bu kısımdaki anahtar simgesini kapalı konuma getirin. Bu adımları tamamladığınızı Xioami Redmi kamera yazısı artık fotoğraflarınıza eklenmeyecektir. Siz de paylaştığınız fotoğraflarda bedava reklam yapmaktan kurtulacaksınız.
Xiaomi kameradan ve fotoğraflardan yazıyı kaldırma nasıl yapılır?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın