Xiaomi 14 Ultra'nın kamerası ve ekranı çok iddialı!

Xiaomi 14 Ultra, Sony LYT900 1 inç kamera sensörü, dört kavisli ekran ve daha fazlasıyla gelecek…

Xiaomi 14 Ultra'nın kamerası ve ekranı çok iddialı!

Xiaomi 14 Ultra, Sony LYT900 1 inç kamera sensörü, dört kavisli ekran ve daha fazlasıyla gelecek…

Xiaomi, son birkaç yıldır en iyi kameralı akıllı telefonlardan birini üretmesiyle tanınıyor. Bu, şirketin Ultra serisini tanıtmasıyla başladı.

Xiaomi 13 Ultra, şirketin 1 inç kamera sensörüne sahip ikinci nesil ultra telefonudur. Söylentiler, Xiaomi 14 Ultra'nın aynı boyutlu sensörü kullanmaya devam edeceğini söylüyor.

Bugünün erken saatlerinde güvenilir bir kaynak, yaklaşmakta olan bu telefon hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı. Yeni sızıntının neler söylediğine bakalım.

Digital Chat Station'a göre Xiaomi 14 Ultra, yeni 1 inçlik Sony LYT900 birincil sensöre sahip olacak. Bu görüntü sensörü, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 13 Pro'da bulunan IMX9898'in optimize edilmiş bir sürümüdür.

Bu birincil kameraya üç adet 50MP sensör eşlik edecek. Bunlardan ikisi 3x ve 5x zoom lenslerle eşleştirilecek, geri kalanı ise ultra geniş lensle bağlanacak. 3x kamera, Xiaomi 13 Pro gibi telefoto makroyu destekleyecek.

Ayrıca kaynak, cihazın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacağını belirtiyor. Ön tarafta, tek merkezli delikli 2K dörtlü kavisli ekranla donatılacak.

Ekranın dört tarafındaki eğrilik minimum düzeyde olacaktır. Son olarak arka taraftaki dörtlü kameralar da tıpkı son iki nesilde olduğu gibi dairesel bir şekilde yerleştirilecek.

Xiaomi 14 Ultra'nın önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak bundan önce şirketin Kasım ayında Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro'yu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Xiaomi 14 Ultra'nın kamerası ve ekranı çok iddialı!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın