Xiaomi 14 serisi Kasım ayında çıkış yapacak!

MIUI 15 Codebase'in Xiaomi 14 Serisinin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini doğruladığı bildirildi.

Xiaomi 14 serisi Kasım ayında çıkış yapacak!

Xiaomi genellikle amiral gemisi telefon serisini yıl sonuna doğru piyasaya sürüyor. Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, Aralık 2022'de görücüye çıktı. Ancak bu sefer şirket, amiral gemilerinin Kasım ayı başlarında gelebileceğini öne süren raporlar nedeniyle Xiaomi 14 serisini daha erken piyasaya sürebilir. Resmi bir onay olmasa da MIUI 15 kod tabanı, gelecek telefonların Kasım lansman zaman çizelgesini destekleyen kanıtlar sundu.

Xiaomiui'ye göre Xiaomi, Android 14 tabanlı MIUI 15'i test ediyor. Kod, Xiaomi'nin Kasım ayının ilk haftasında Çin'de Xiaomi 14 serisi modellerini piyasaya süreceğini gösteriyor. Yayın ayrıca en son dahili sürüm numaralarının MIUI-V15.0.0.1.UNCEUXM ve MIUI-V15.0.0.1.UNBEUXM olduğunu da ekliyor. Yapı numarasına göre Xiaomi 14 serisinin geliştirilmesinin tamamlanmak üzere olduğu görülüyor.

Geçen hafta, ihbarcı Digital Chat Station da benzer bir zaman çizelgesi ortaya çıkararak Xiaomi'nin, Xiaomi 14 serisini Double Eleven satış etkinliğinden (Çin'de Bekarlar Günü olarak da bilinen bir alışveriş etkinliği) önce piyasaya sürmeyi hedeflediğini öne sürdü. Her yıl 11 Kasım'da gerçekleşen bu etkinlik, daha büyük olmasa da Kara Cuma'nın Çin'deki karşılığı olarak değerlendirilebilir.

Her zamanki gibi Xiaomi henüz resmi bir açıklama yapmadı. Lansman zaman çizelgeleri doğruysa şirketin önümüzdeki ay yeni amiral gemisini tanıtmaya başlamasını bekleyebiliriz. Farkında olmayanlar için, yaklaşan Xiaomi 14 serisi muhtemelen iki modelden oluşacak: Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro. Ayrıca bir Ultra modeli de olacak, ancak 2024'ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her neyse, her iki cihazın da Ekim ayında piyasaya sürülmesi planlanan Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından destekleneceği bildiriliyor.

Xiaomi 14 serisi Kasım ayında çıkış yapacak!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın