Xiaomi 14 Pro Kılıf Sızıntısı Yeni Tasarım Detaylarını Ortaya Çıkarıyor

Xiaomi 14 Pro kılıfları sızdırıldı. Böylece cihaza dair yeni tasarım detayları ortaya çıktı.

Xiaomi 14 Pro Kılıf Sızıntısı Yeni Tasarım Detaylarını Ortaya Çıkarıyor

Telefonun kılıflarına göre cihaz daha küçük boyutlarda gelecek, düz bir tasarıma ve daha fazla kameraya sahip olacak.

Xiaomi ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Şirket neredeyse her hafta, neredeyse her kullanıcıya hitap eden geniş bir ürün yelpazesi sunan birkaç yeni modeli tanıtıyor. Ancak Çinli teknoloji devi son zamanlarda ne açıklarsa açıklasın, teknoloji meraklıları öncelikli olarak tek bir modele odaklanıyor: yakında çıkacak olan Xiaomi 14 Pro.

Yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi beklenen telefon hakkında çok sayıda sızıntı olsa da pek kesin bir bilgi ortaya çıkmadı. Neyse ki Xiaomi 14 ve 14 Pro kasası Gizmochina ekibinin eline geçince bu durum değişti. İşte yaklaşmakta olan amiral gemisinin tasarımı hakkında bilinen her şey…

Xiaomi 14 Pro Kılıf Sızıntısı Yeni Tasarım Detaylarını Ortaya Çıkardı

Bildiğiniz gibi akıllı telefon kılıflarının piyasaya çıkmadan önce sızdırılması bir gelenek haline geldi. Bunun temel sebebi ise cihazların maket modellerinin piyasaya sürülmeden çok önce üreticilere gönderilmesi.

Bu şekilde, piyasaya sürüldüğünde dünya çapındaki kullanıcılar, telefonlarını korumak için istedikleri kılıfları satın alabilecekler. En son Xiaomi 14 ve 14 Pro'nun kılıfı Gizmochina ekibi tarafından ele geçirildi.

Kasaya ilk baktığımızda Xiaomi 14 serisinin tasarım dilinin 13 serisine oldukça benzediğini fark ediyoruz. Her zaman olduğu gibi ön tarafta tam ekran yer alacak. Son yıllarda değişikliklere uğrayan arka tasarımda sol üst köşede kamera modülü yer alacak. Ayrıca kasada dört adet kamera deliği görüyoruz. Geçen yılki modelde yalnızca üç kamera vardı. Bu yıl sayı dörde çıkabilir veya Leica logosu için o alan yine boş bırakılabilir.

Üstelik kamera tarafındaki tek değişiklik bu değil. Modülleri barındıran ada daha geniş bir alan kaplıyor ve muhtemelen biraz daha kalın olacak. Buradan yola çıkarak kamera performansında önemli değişiklikler bekleyebileceğimizi söyleyebiliriz. B

unun dışında Xiaomi 14 Pro'nun boyutu 13 Pro'ya göre biraz daha küçük gibi görünüyor. Ayrıca duruma bakılırsa serinin daha düz ve keskin bir tasarıma sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Ne yazık ki Xiaomi 14 serisiyle ilgili her şey olumlu değil ve iki model bir açıdan önemli ölçüde farklılık gösteriyor. Durumlara göre Xiaomi 14 Pro'nun çerçevesinde çift hoparlör bulunduğunu söyleyebiliriz, 14 standardı ise stereo ses elde etmek için çağrı hoparlörünü bir alt hoparlörle birlikte kullanabilir. 

Elbette bu, gerçek bir tek konuşmacıya sahip olmaktan daha iyidir. Ancak önceki modellerdeki çift hoparlörlere kıyasla bunun bir downgrade olduğunu söylemek mümkün. Maalesef şimdilik bildiğimiz tek şey bu ve daha fazla bilgi için beklemekten başka seçeneğimiz yok.

Xiaomi 14 Pro Kılıf Sızıntısı Yeni Tasarım Detaylarını Ortaya Çıkarıyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın