Xbox Series X görselleri sızdırıldı! İşte oyun konsolunun yeni görünümü

Xbox Series X, gelecek yıl tamamen yeni bir görünümle büyük bir yenilemeye kavuşabilir. İşte, oyun severlerin merakla beklediği yeni cihazdan ilk detaylar!

Xbox Series X görselleri sızdırıldı! İşte oyun konsolunun yeni görünümü

Microsoft'un, popüler Xbox Series X için, yeni özellikler ve çarpıcı yeni bir görünüm içerecek yenilenmiş bir model de dahil olmak üzere büyük planları var gibi görünüyor.

Mevcut Xbox Series X, en iyi şekilde "kutu gibi" olarak tanımlanan mat siyah plastik yapısı sayesinde yekpare görünümüyle tanınıyor. Ancak bu hafta paylaşılan yeni FTC belgelerinde yanlışlıkla bir yenilemenin sızdırılmasının ardından bu durum değişmek üzere olabilir. Sızıntı, Microsoft'un yeni bir Xbox Series X, güncellenmiş bir Xbox Series S ve hatta ikilinin paylaşacağı yeni bir denetleyici üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Yeni Xbox Series X'ten başlayarak konsol, köşeli görünümünü daha çok silindire benzeyen bir görünümle değiştirecek. Yeni konsol ayrıca 1 TB dahili depolama alanını ikiye katlayarak 2 TB'a çıkaracak ve ön tarafta bir USB-C PD bağlantı noktası görünecek. Bir disk sürücüsü de olmayacak, bu da Xbox'ın bugüne kadar yapmadığı bir şekilde dijital dağıtıma yöneldiğini gösteriyor. Konsolun disk tabanlı bir versiyonunun da olup olmayacağı belli değil.

Brooklin kod adı verilen güncellenmiş Xbox Series X'teki diğer önemli iyileştirmeler arasında Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 desteği yer alıyor. Konsol ayrıca verimliliği artıracak ve güç kullanımını yüzde 15 azaltacak yeni bir 6nm çip kullanacak. Fiyatlandırma açısından 499 dolar sihirli bir rakam gibi görünüyor.

Eğlence devam ediyor; Microsoft ayrıca yeni bir güncelleme alacak yeni bir Xbox Series S üzerinde çalışıyor. Yeni modellerde Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6E yükseltmeleri olacak. Depolama alanı da tıpkı yakın zamanda piyasaya sürülen siyah Series S gibi mevcut 512 GB'tan tam 1 TB'a iki katına çıkacak.

Her iki yeni konsolun da güncellenmiş bir denetleyiciyle birlikte gönderileceği bildiriliyor. Kod adı Sebille olan bu denetleyici, jiroskop desteği için bir ivme ölçerin yanı sıra "doğrudan buluta" oyun desteğine de sahip olacak. Sızdırılan model iki tonlu bir tasarım gösteriyor gibi görünüyor ancak genel görünüm ve his hepimizin aşina olduğu kontrol cihazına benziyor.

Xbox Series S'nin Eylül 2024'te gelmesi beklenirken aynı yılın Kasım ayı, güncellenmiş Xbox Series X çıkış yapabilir.

Xbox Series X görselleri sızdırıldı! İşte oyun konsolunun yeni görünümü
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın