WhatsApp'ın yeni profil özelliği iş ve özel hayatı birbirinden ayırıyor

WhatsApp Alternatif Profil özelliği nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

WhatsApp'ın yeni profil özelliği iş ve özel hayatı birbirinden ayırıyor

WhatsApp şüphesiz günümüzde dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak bu popülerlik bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Örneğin birisi sizi WhatsApp'a eklediğinde profil resminizi, hikayelerinizi ve durumunuzu görebilir. Bu bilgilerin bazıları profesyonel ortamlar için uygun olmayabilir. Neyse ki WhatsApp'ın Alternatif Profil özelliği bu sorunları çözmeyi amaçlıyor. Detaylar burada…

WhatsApp’ın Son Özelliği: Gizlilik için Alternatif Profiller

WhatsApp Alternatif Profil, kullanıcılara arzu ettikleri gizliliği sağlamayı amaçlamaktadır. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı bu özellik, hesabını gizli olarak ayarlayan kullanıcıların ikincil profil oluşturmasına olanak sağlıyor. Bu sayede yalnızca seçilen ikincil profil resmi diğer kişiye görünür ve kişisel bilgileriniz gizli kalır.

Böylelikle hem eşinizi mutlu edebilir hem de aynı profili kullanarak iş dünyasında daha profesyonel bir imaj sunabilirsiniz. Ne yazık ki bu özellik hala oldukça yeni ve geliştirme aşamasında. Bu nedenle, bunun nasıl çalışacağı veya başkalarının birincil profilinizi görmesine izin vermek için ne yapmanız gerektiği şu anda belirsizdir.

Elbette bu özellik bazı tartışmalara da yol açtı. Bazı kullanıcılar WhatsApp'ın Alternatif Profil özelliğini faydalı bulurken, bazıları da bunun hem profesyonel hem de kişisel ilişkilerde sorunlara neden olabileceğine inanıyor. Hatta bazıları bu özelliği "dolandırıcılara yardım etmek" ve "ilişkileri yok etmek" olarak etiketlemeyi bile tercih ediyor. Sonuçta onu nasıl kullanacağınız tamamen size kalmış.

Bu özelliğin, yakın zamanda tanıtılan ve tek cihazda iki WhatsApp hesabı kullanmanıza olanak tanıyan Çoklu Hesap Desteği özelliğinden farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu durumda iki ayrı hesap değil, hesabınızla ilişkilendirilmiş farklı profiller kullanıyorsunuz.

WhatsApp'ın yeni profil özelliği iş ve özel hayatı birbirinden ayırıyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın