WhatsApp, Yüksek Kaliteli Fotoğraf Paylaşım Seçeneği Sunuyor

WhatsApp Beta, kullanıcılarına yepyeni bir özellik daha getiriyor. Yüksek kaliteli fotoğraf paylaşım seçeneği geliyor. İşte detaylar!

WhatsApp, Yüksek Kaliteli Fotoğraf Paylaşım Seçeneği Sunuyor

WhatsApp, dünyanın önde gelen mesajlaşma platformlarından biridir. Uygulamada yıllardır düşük kaliteli görüntüler gönderiliyordu, Meta, bu duruma el attı. WhatsApp beta sürümü ile birlikte yeni bir özellik getirdi.

WhatsApp, nihayet en yeni beta sürümleriyle fotoğraf paylaşımı için kullanıcı deneyimini geliştiriyor. WhatsApp'ın iOS ve Android'deki beta güncellemeleri artık kullanıcıların orijinal boyutlarını korurken yüksek kaliteli (HD) fotoğraflar göndermelerine olanak tanıyor. 

Bu özellik, gelişmiş fotoğraf kalitesi ve daha zengin bir medya paylaşım deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Yeni WhatsApp yüksek kalite foto özelliği, şu anda beta test kullanıcıları ile sınırlı olsa da, önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kitleye ulaşması bekleniyor.


WhatsApp fotoğraf gönderme sırasında karşımıza çıkacak olan yeni seçenekler şimdiden heyecan yarattı. Artık yüksek çözünürlüklü ve HD kalitedeki fotoğraflarımızı karşı tarafa iletebileceğiz.

Artık fotoğraf gönderme bölümünde karşımıza küçük bir HD çıkartması çıkacak. Bu da, görüntünün HD kalitede olduğunu bize gösterecek. En son WhatsApp beta güncellemeleri, iOS için 23.11.0.76 ve Android için 2.23.12.13 oldu. 

Kullanıcılar artık görüntüleri paylaşırken "HD" seçeneğini seçerek fotoğrafları daha yüksek kalitede göndermeyi seçebilirler. Fotoğrafın boyutları korunurken görüntüye hafif sıkıştırmanın uygulandığına dikkat etmek önemlidir. Bu, görsel kalitede gözle görülür bir iyileşme sağlarken verimli iletim sağlar.

Yüksek kaliteli fotoğraf paylaşım özelliği, karşı tarafa daha büyük boyutlu bir fotoğraf gönderilmek istendiğinde etkinleştirilecek. WhatsApp yüksek kalite foto seçeneği yalnızca büyük boyutlu dosyalar için geçerli olacak. HD seçeneği manuel olarak seçilebilecek. WhatsApp fotoğraf gönderme işlevi şimdilik video içeriklerini kapsamıyor.

WhatsApp, Yüksek Kaliteli Fotoğraf Paylaşım Seçeneği Sunuyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın