Haber.com

WhatsApp uygulamasında yenilik! Telefon numarası yerine artık kullanıcı adı kullanılabilecek!

WhatsApp kullanıcı adı özelliğini devreye alıyor! Artık telefon numaranızı başkalarına vermenize gerek kalmayacak...

WhatsApp, telefon numaralarına alternatif olarak kullanıcı adlarını hazırlıyor. Telefon numarası verme endişesi tarih oluyor! İşte WhatsApp’ın yeni kullanıcı adı özelliğine dair flaş gelişmeler…

WHATSAPP’TA TELEFON NUMARASI VERME DÖNEMİ TARİH OLUYOR

WhatsApp hakkında belki de en sevilmeyen şey, birilerine telefon numaramızı vermek zorunda kalmamız. Popüler mesajlaşma uygulaması tam 10 yıl sonra bu probleme bir çözüm getirdi. WhatsApp'ta yeni dönem başlıyor: Artık telefon numarası yerine kullanıcı adımızı kullanabileceğiz.

WhatsApp'ta hesabınız telefon numaranızdır ve hesabınızı bir QR kodu veya bağlantı ile ne kadar paylaşırsanız paylaşın, numaranız sizinle sohbet eden herkes tarafından görülecektir. Son olarak, WhatsApp bize Telegram'da bulunana benzer bir alternatif sunacak ve benzersiz bir kullanıcı adı ile bizi tanımlayacak gibi görünüyor.

Telefona alternatif bir isim

WhatsApp mesajları uçtan uca şifrelenir, ancak sizinle konuşan herkesin çok önemli bir bilgiye erişimi vardır: telefon numaranız. Bu sınırlama en başından beri var çünkü whatsapp hesapları artık telefon numaralarına dayalı değil.

WaBetaInfo, Android için WhatsApp'ın 2.23.11.15 beta sürümünde, kullanıcı profilinde benzersiz bir kullanıcı adı yazmak için yeni bir bölüm olduğunu keşfetti.

Bu kullanıcı adı ayarı, uygulama kullanıcıları için henüz aktif değil ve işlevsel değil, ancak benzersiz bir tanımlayıcı olarak tanımlandığı ve @ simgesiyle birlikte gösterildiği gibi, her şey bunun Telegram kullanıcı adlarına benzer şekilde çalışacağını gösteriyor: "@kullanıcıadı" şeklinde görünecek.
 

Yayınlanma 2023-05-25 15:02:00
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 303
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?