WhatsApp parola hatırlatma özelliğini kullanıma sunuyor!

WhatsApp uçtan uca şifrelenmiş yedekleme güvenliği için yeni bir özellik getirdi. WhatsApp parola hatırlatma özelliği devreye girdi! İşte detaylar!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uçtan uca şifrelenmiş yedeklemeler için parola hatırlatma özelliğini kullanıma sunuyor. WhatsApp kısa süre önce kullanıcılarının verilerinin güvenliğini artırmayı amaçlayan yeni bir özellik uygulamaya koydu. Uçtan uca şifreleme yetenekleri ile WhatsApp, güvenli iletişim için uzun zamandır tercih ediliyor. Ancak Eylül 2021'e kadar platformun buluta yedekleri şifrelenmemişti ve bu da potansiyel bir güvenlik riski oluşturuyordu. Bu endişeyi gidermek için WhatsApp'ın ana şirketi Meta, Google Drive'a bir parola ile korunabilecek şifreli yedeklemeler getirdi.

Veri Güvenliğini Güçlendirme: WhatsApp'ın Yeni Şifre Hatırlatma Özelliği

Bu, ekstra bir güvenlik katmanı eklerken, özellikle telefonlarını sık sık değiştirmeyen kullanıcıların şifreli yedek parolalarını unutma olasılığı vardı. Bu sorunu azaltmak için, WhatsApp parola hatırlatma özelliği kullanıma sunmuştur. Kullanıcılardan uygulamanın en son sürümüne güncelleme yaptıktan sonra, WhatsApp uçtan uca şifrelenmiş yedekleme için 64 haneli anahtarlarını veya şifrelerini girmeleri isteniyor. Doğru parola girilene veya şifreli yedeklemeler kapatılana kadar uygulamaya erişim kısıtlanıyor. Bu hatırlatıcı, kullanıcıların WhatsApp sohbet geçmişlerine erişimi kalıcı olarak kaybetmelerini önlemek için bir önlem görevi görür. Şifrelenmiş parola unutulursa, kurtarma seçeneği yoktur. Bu nedenle, değerli sohbet verilerini kaybetmemek için şifrelenmiş yedekleme parolasını hatırlamak çok önemlidir. Kullanıcılar, WhatsApp yedeklemelerinin şifreli şifresini unutmuş ve hatırlatıcıyla karşılaşmışsa, şifreli yedeklemeleri devre dışı bırakmayı seçebilirler. Ancak bu, önceki şifrelenmiş WhatsApp sohbet geçmişine erişimin kaybedilmesine neden olacaktır. Gerekirse, kullanıcılar yeni bir şifre veya 64 haneli anahtar ile güvenlik özelliğini yeniden etkinleştirebilir. Bu güvenlik geliştirmesine ek olarak, WhatsApp kısa süre önce kullanıcılarını güçlendirmek için mesaj düzenleme ve konuşmaları güvenli hale getirmek için sohbet kilidi gibi başka özellikler de tanıttı. Ayrıca çoklu cihaz desteği sunarak işlevselliğini genişletti ve kullanıcıların aynı hesabı dört adede kadar telefonda kullanmalarına olanak sağladı.
WhatsApp parola hatırlatma özelliğini kullanıma sunuyor!
Bizi Takip Edin

Bize Katılın