WhatsApp, Beklenen Telegram Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, uzun süredir beklenen bir Telegram özelliğini test etmeye başladı! Detaylar haberimizde.

WhatsApp, Beklenen Telegram Özelliğini Test Ediyor

Meta, Telegram ve Signal uygulamalarının hemen hemen tüm özelliklerini kopyalayan bir şirket olarak yeni bir teknolojiyi test etmeye başladı. WABetaInfo tarafından yapılan bir habere göre, WhatsApp yakında kullanıcılara ekran paylaşma özelliği sunacak.

Şirket, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınladı ve test kullanıcıları için uygulama sürümünü 2.23.11.19'a yükseltme imkanı sundu. Yeni sürümde bazı tasarım değişiklikleri yapıldı ve çevrimiçi toplantılarda kullanılan ekran paylaşma özelliği eklendi.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilen gibi, ekranınızı paylaşmak için arama çubuğunda bulunan yeni bir simgeye dokunmanız yeterli olacak. Bu özellik, Android'in eski sürümlerinde ve grup aramalarında devre dışı bırakılabilecek.

Görüntülü arama sırasında ekran içeriğinizin sürekli olarak iletilmesine rağmen, istediğiniz zaman bu işlemi durdurabilirsiniz. Ayrıca, bu özellik yalnızca ekranınızın içeriğini paylaşmanıza izin vermeniz durumunda etkinleştirilecek.

Henüz web, masaüstü ve iOS sürümlerine ekran paylaşım özelliğinin ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak şirketin Haziran ayında bu yeni özelliği Android kullanıcılarına sunması bekleniyor.

WhatsApp beta güncellemesini yükleyen bazı Android kullanıcıları, 2.23.11.19 sürümünde alt gezinme çubuğunda birkaç küçük değişiklik fark ettiklerini bildirdi. Artık alt gezinme çubuğunda Sohbetler, Çağrılar, Topluluklar ve Durum sekmeleri sırasıyla listelenecek.

WhatsApp, Beklenen Telegram Özelliğini Test Ediyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın