Vivo, kendi geliştirdiği işletim sisteminin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı

Vivo, kendi geliştirdiği işletim sisteminin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı. İşte detaylar…

Vivo, kendi geliştirdiği işletim sisteminin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı

Vivo, 2023 Geliştirici Konferansının 1 Kasım'da Shenzhen'de düzenleneceğini duyurdu. Etkinliğin öne çıkan özelliği, Vivo'nun Android 14 tabanlı en son özel arayüzü olan OriginOS 4'ün lansmanı olacak. Etkinlikte şirketin kendi geliştirdiği başka bir işletim sistemi daha geliyor…

Vivo henüz işletim sistemi hakkında pek bir şey açıklamamış olsa da, haber kaynağı Digital Chat Station bunun IoT cihazlarda kullanılacağını öne sürüyor. İşletim sisteminin gelecekte cep telefonlarında bulunup bulunmayacağı belli değil ancak Vivo'nun henüz Android/AOSP ekosisteminden ayrılması pek mümkün görünmüyor.

Ayrıca Vivo, konferansta kendi geliştirdiği büyük yapay zeka modelini de yayınlayacak. C-Eval'in son büyük model değerlendirmesine göre Vivo'nun kendi geliştirdiği modeli, küresel Çin listesinde ilk sırada yer alıyor.

Şirket, modelin yakında çıkacak olan OriginOS 4 sisteminde ilk kez kullanılacağını ve üç farklı parametre seviyesine sahip, kendi geliştirdiği beş büyük modeli içereceğini açıkladı. Bu modeller kapsamlı bir dizi temel uygulama senaryosunu kapsayacaktır.

Vivo Geliştirici Konferansına sadece birkaç hafta kaldı, bu nedenle kendi geliştirdiğimiz işletim sistemi ve OriginOS 4 hakkında çok yakında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Vivo, kendi geliştirdiği işletim sisteminin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın