Samsung One UI 6, pil ömründen tasarruf etmek için yeni "Ekran Gizleme" özelliğine kavuşuyor

Samsung One UI 6, pil ömründen tasarruf etmek için yeni "Ekran Gizleme" özelliğine kavuşuyor. İşte tüm detaylar!

Samsung One UI 6, pil ömründen tasarruf etmek için yeni "Ekran Gizleme" özelliğine kavuşuyor

Android 14 neredeyse geldi ve Google'ın yakında resmi kararlı güncellemeyi yayınlaması bekleniyor. Samsung ayrıca, standart işletim sistemine ek özellikler sunduğu bilinen Android 14 tabanlı OneUI 6 arayüzü üzerinde de çalışıyor. 

Samsung OneUI 6'daki yeni özelliklerden biri, kullanıcıların bir uygulamayı kullanırken ekranı kapatmasına olanak tanıyan Ekran Gizleme'dir. Bu, özellikle müzik akışı uygulamaları veya podcast'ler gibi ses tabanlı uygulamaları kullanırken pil ömründen tasarruf etmek için yararlı olabilir.

Ekran Gizleme özelliğini kullanmak için kullanıcıların öncelikle Good Guardians uygulamasını Galaxy Store'dan indirip yüklemeleri gerekir.

Yüklendikten sonra uygulamayı açın ve “Battery Guardian”a dokunun. Ardından “Ekran Gizle” seçeneğini açın. Ekran Gizleme özelliğini Hızlı Ayarlar paneline eklemek için “Hızlı Ayarlar Paneline Ekle” seçeneğine dokunun ve “Ekle”ye basın.

Hızlı Ayarlar paneline Ekran Gizleme özelliği eklendikten sonra kullanıcılar, bir uygulamayı kullanırken Hızlı Ayarlar panelini açıp Ekran Gizle simgesine dokunarak ekranı kolayca kapatabilirler. Daha sonra ekran kapatılacak ve uygulama arka planda çalışmaya devam edecektir.

Ekran Gizleme özelliği kullanıldığında ekran düşük güç modunda tutulacak ve o anda çalışan uygulama hakkında bilgiler kısaca sunulacak. Ekranı tekrar açmak için kullanıcıların ekrana iki kez dokunması veya güç düğmesine basması yeterli.

Ekran Gizleme özelliği şu anda beta aşamasındadır ve kullanımı sırasında bazı sorunlara neden olabilir. Ancak bu, kullanıcıların Samsung cihazlarında pil ömründen tasarruf etmelerine yardımcı olabilecek umut verici yeni bir özelliktir.

Samsung One UI 6, pil ömründen tasarruf etmek için yeni "Ekran Gizleme" özelliğine kavuşuyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın