Samsung Galaxy Watch Yeni “Uyku Apnesi” Özelliğine Sahip Oldu

Samsung Galaxy Watch modeli uyku apnesi özelliğine kavuştu. İşte merak edilen detaylar…

Samsung Galaxy Watch Yeni “Uyku Apnesi” Özelliğine Sahip Oldu

Samsung Galaxy Watch modeli uyku apnesi özelliğine kavuştu. İşte merak edilen detaylar…

Samsung'un Galaxy Watch'ı zaten sağlık ve fitness takibi için popüler bir cihaz ve şirket şimdi buna başka bir kullanışlı özellik daha ekliyor: uyku apnesi tespiti. Bu özellik Kore'de önümüzdeki yılın başlarından itibaren Samsung Health Monitor uygulaması aracılığıyla kullanıma sunulacak.

Farkında olmayanlar için uyku apnesi, insanların uyurken nefes almasının durmasına neden olan yaygın ancak ciddi bir tıbbi durumdur. Yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve felç gibi bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak uyku apnesi olan birçok kişi durumunun farkında olmayabilir.

Samsung'un yeni uyku apnesi özelliği insanların semptomlarını erkenden tespit etmelerine yardımcı olacak. Bu özelliği kullanabilmek için kullanıcıların 10 gün içinde iki kez, her biri dört saatten uzun süre boyunca uykularını takip etmeleri gerekecek. Saat daha sonra onlara uyku apnesinin ciddiyetinin bir ölçüsü olan Apne-Hipopne İndeksinin (AHI) bir tahminini sunacaktır.

Bir kullanıcının AHI puanı yüksekse saat, daha ileri değerlendirme ve tedavi için bir doktora görünmesini önerecektir. Samsung'un yeni uyku apnesi özelliği, Galaxy Watch serisine değerli bir katkı sağlıyor ve milyonlarca insanın durumlarını tanımlamasına ve yönetmesine yardımcı olabilir.

Yeni uyku apnesi özelliği, Samsung Health Monitor uygulamasına yapılan en son eklemeler olarak kan basıncı izleme, elektrokardiyogram (EKG) tespiti ve düzensiz kalp ritmi bildirimine katılıyor.

Bununla birlikte Samsung, yeni uyku apnesi özelliğinin yalnızca bir ön teşhis aracı olduğunu ve kalifiye bir sağlık uzmanı tarafından teşhis veya tedavinin yerini alamayacağını belirtiyor. Ancak uyku sağlığı konusunda endişe duyan kişiler için kesinlikle yararlı bir araç olabilir.

Samsung Galaxy Watch Yeni “Uyku Apnesi” Özelliğine Sahip Oldu

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın