Samsung Galaxy M44 görüntüsü ortaya çıktı! İki yeni 432MP kamera sensörü de yolda

Samsung Galaxy M44 modeline ait ilk gerçek görüntü sızdırıldı. Samsung, iki yeni 432 MP’lik kamera sensörü de geliştiriyor. İşte teknoloji devinden yeni haberler…

Samsung Galaxy M44 görüntüsü ortaya çıktı! İki yeni 432MP kamera sensörü de yolda

Samsung Galaxy M44 modeline ait ilk gerçek görüntü sızdırıldı. Samsung, iki yeni 432 MP’lik kamera sensörü de geliştiriyor. İşte teknoloji devinden yeni haberler

Temmuz ayında Samsung, Hindistan'da Galaxy M34 5G akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Şimdi ise Samsung'un halefi Galaxy M44 üzerinde çalışmaya başladığı ve cihazın ilk görselinin sızdırıldığı görülüyor.

Samsung Galaxy M44 Görseli Paylaşıldı

Sızdırılan görüntü, M44'ün mevcut Galaxy serisi akıllı telefonların tasarım diline sahip olduğunu ortaya koyuyor. Arka tarafta, yan tarafında LED flaş bulunan üç kamera çıkıntısı bulunuyor. Arka kısım plastikten yapılmış gibi görünüyor ve yanlar düz bir tasarıma sahip olabilir. Akıllı telefon yalnızca NRRA sertifikasıyla ortaya çıktığı için cihaz ilk olarak Güney Kore'de, muhtemelen Samsung Galaxy Jump 3 adı altında piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Önceki bir kıyaslama listesi, akıllı telefonun Snapdragon 888 yongasına sahip olacağını ortaya çıkarmıştı. Exynos 1280'e göre daha eski bir çip olmasına rağmen neredeyse her açıdan Exynos'tan daha iyi performans gösteriyor. Samsung Galaxy M44 global versiyonunun da bu çipi alıp almayacağını görmek ilginç olacak.

Önceki model olan Galaxy M34 5G, pürüzsüz 120Hz AMOLED ekrana ve etkileyici 50MP OIS donanımlı ana kameraya sahipti. Performans açısından, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla eşleştirilmiş bir Exynos 1280 yongasının yanı sıra 25W hızlı şarjlı 6.000 mAh kapasiteli ağır bir pil içeriyordu. Samsung gelecek model için bu donanıma sadık kalmayı seçerse, özellikle SD888'in dahil edilmesiyle bu yine de önemli bir yükseltme olacaktır. Ancak global versiyonların SD888 ile gelmesi durumunda fiyatta bir miktar artış bekleyebiliriz.

Samsung’dan Yeni 432 MP Kameralar

Samsung Galaxy S23 Ultra şu anda iPhone 15 Pro Max'teki kamera sensöründen dört kat daha büyük olan 200 megapiksel kameraya sahip. Ama burada bitmiyor. 432 megapiksellik muhteşem çözünürlüğe sahip iki yeni ISOCELL kamera sensörü üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Bu haber, Samsung ürünleri hakkında doğru bilgileri sızdırma konusunda iyi bir geçmişe sahip olan ihbarcı Revegnus'tan geliyor. Onlara göre Samsung, her ikisinin de 1 inç boyutunda ve 432 MP çözünürlüğünde olduğu söylenen HW1 ve HW2 adlı iki ISOCELL sensörü üzerinde çalışıyor.

Ancak ikisi arasında birkaç temel fark var. ISOCELL HW1'in 0,56 µm pikselli 1/1,05 inç sensör olduğu söylenirken, ISOCELL HW2'nin 0,5 µm pikselli 1/1,07 inç sensör olduğu söyleniyor.

Her iki sensörün de birden fazla pikseli tek bir pikselde birleştirmek için piksel gruplama kullanması ve bunun sonucunda düşük ışık koşullarında daha keskin ve daha kaliteli görüntüler elde edilmesi bekleniyor. Söylendiğine göre bunlar aynı zamanda Samsung'un ilk ISOCELL HW serisi sensörleri.

Temmuz 2022'de Samsung, kameranın 432 megapiksele denk gelen 36:1 piksel gruplama kullanabileceğini öne süren bir HexaPixel ticari markası başvurusunda bulundu. Yeni bilgiler kesinlikle bu haberin daha inandırıcı olmasını sağlıyor.

Samsung'un 432MP kamera sensörüne sahip ilk akıllı telefonunu ne zaman piyasaya süreceği belli değil ancak bu, 2025 gibi erken bir tarihte gerçekleşebilir. 2025'in başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S25 serisi, yeni sensöre sahip ilk akıllı telefon olabilir.

Samsung'un, yeni 432 MP kamera sensörlerine ek olarak Galaxy Z Fold 7 için yeni bir 200 MP kamera sensörü üzerinde çalıştığı bildiriliyor. ISOCELL HP5 olarak adlandırılan bu sensör, 0,5 µm pikselli 1/1,3 inç sensör olacak.

Samsung Galaxy M44 görüntüsü ortaya çıktı! İki yeni 432MP kamera sensörü de yolda

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın