Samsung Exynos 2400 özellikleri sızdırıldı! Çok iddialı bir işlemci geliyor

Samsung Exynos 2400 teknik özellikleri sızdırıldı, 10 Çekirdekli CPU'ya sahip olacak.

Samsung Exynos 2400 özellikleri sızdırıldı! Çok iddialı bir işlemci geliyor

İddiaya göre Samsung Galaxy S24 serisi için bazı bölgelerde kendi işlemcisini kullanacak. İşte Exynos 2400 işlemcisine dair sızdırılan teknik özellikler!

Samsung, bu yıl Galaxy S23 serisi için Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullandı, ancak söylentiler, şirketin gelecek yıl Galaxy S24 serisindeki bazı bölgeler için kendi Exynos 2400 işlemcisini kullanacağını öne sürüyor. 

AnTuTu'nun Çin web sitesi, Exynos 2400 işlemcinin Avrupa, Afrika ve bazı Asya ülkelerinde kullanılacağını ve Samsung'un geliştirilmiş 4nm üretim sürecini temel alacağını tahmin ediyor.

Daha da önemlisi, rapor yonga setinin ayrıntılı özelliklerini paylaşıyor. Yeni Exynos işlemcinin 1+2+3+4 çekirdekli konfigürasyona sahip 10 çekirdekli bir CPU'ya sahip olduğu söyleniyor. 

3.10GHz'de çalışan güçlü bir Cortex-X4 çekirdeği, 2.9GHz'de çalışan iki Cortex-A720 çekirdeği, 2.6GHz'de çalışan üç Cortex-A720 çekirdeği ve 1.8GHz'de çalışan dört Cortex-A520 çekirdeği olacak. Tüm çekirdekler ARMv9 mimarisini temel alacaktır.

Yeni Exynos çipinin, AMD'nin RDNA2 mimarisine dayanan yeni bir Xclipse 940 GPU'ya sahip olduğu da söyleniyor. Xclipse 920'den iki kat daha fazla işlem birimine sahip olduğu söyleniyor, ancak bu, onun iki kat daha hızlı olacağı anlamına gelmiyor. GPU'nun performansı, saat hızı ve bellek bant genişliği gibi diğer faktörlere de bağlı olacaktır.

Ayrıca çipin LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolamayı desteklediği söyleniyor. Ayrıca 320MP kamera sensörlerini ve 60 fps'de 8K video kaydını işleyebilen yeni bir ISP'ye sahip olacak. Aynı zamanda, tıpkı Snapdragon X75 gibi maksimum 10Gbps aşağı bağlantı sınırına ve ayrıca 3.87Gbps yukarı bağlantı hızına sahip olduğu söylenen yeni Exynos 5300 modemin entegre olması muhtemeldir.

Samsung Exynos 2400 özellikleri sızdırıldı! Çok iddialı bir işlemci geliyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın