Ocak ayında çıkış yapacak olan Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR desteği alacak

Samsung Galaxy S24 serisinin resmi tanıtım tarihi netleşti. 2024’ün ilk ayında çıkış yapacak olan serinin Ultra HDR desteği ile gelmesi bekleniyor. İşte detaylar!

Ocak ayında çıkış yapacak olan Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR desteği alacak

Samsung'un standart Galaxy S24, S24+ ve S24 Ultra'yı içeren Galaxy S24 serisinin üretime gireceği ve potansiyel lansman tarihinin Ocak 2024 olarak tahmin edildiği söyleniyor.

Kesin lansman tarihi belirsizliğini korurken, şirketin seri üretimi hızlandırdığı ve Ocak ayında lansmanın yapılacağı iddia edildi.

Popüler akıllı telefon üreticisi Samsung'un, Ultra HDR özelliğini yakında çıkacak Galaxy S24 serisine getirmek için çalıştığı bildiriliyor. Tahminci Ice Univеrsе, serideki üç modelin (Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra) bu özelliği destekleyeceğini açıkladı.

Galaxy S24 serisine Ultra HDR geliyor

Ultra HDR, Android 14'te sunulan ve kullanıcıların HDR görüntülerini ve videolarını uyumlu cihazlarda orijinal HDR formatında yakalamasına ve görüntülemesine olanak tanıyan yeni bir özelliktir. Bu özellik, Çin markalarının bazı amiral gemisi akıllı telefonlarında zaten mevcuttur, ancak Samsung bunu henüz cihazlarına uygulamamıştır.

Galaxy S24 serisinin, Galaxy S23 serisinden %42 daha parlak olan 2.500 nit'e kadar en yüksek parlaklığa sahip Süper AMOLED ekranlarla geleceği söyleniyor. Bu, ekranların HDR içeriğini görüntülemek için mükemmel şekilde uygun olmasını sağlar.

Şu anda çoğu Android akıllı telefon, HDR görüntülerini ve videolarını SDR görüntüleme aralığıyla eşleştiriyor ve bunları SDR'de görüntüleyerek genişletilmiş dinamik aralık bilgilerini kaybediyor.

Öte yandan iPhone'lar bir süredir HDR içeriğini görüntüleyebiliyor. Ancak Android 14'te Ultra HDR'nin kullanıma sunulmasıyla birlikte, Samsung Galaxy S24 serisi de dahil olmak üzere daha fazla Android amiral gemisinin bu özelliği desteklemesi bekleniyor.

Galaxy S24 serisindeki Ultra HDR özelliği, kullanıcıların HDR fotoğraf ve videoları kameranın yakaladığı tüm ayrıntılar ve renklerle tüm ihtişamıyla izlemesine olanak tanıyacak. Bu, daha sürükleyici ve keyifli bir izleme deneyimi sağlayacaktır.

Galaxy S24 serisinin 2024'ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ocak ayında çıkış yapacak olan Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR desteği alacak

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın