İtalya ChatGPT için ikinci bir şans!

İtalyan Veri Koruma Kurumu, OpenAI’ın ülkenin endişelerini gidererek daha güvenli olması vaziyetinde 30 Nisan’da ChatGPT’yi tekrardan etkinleştirmeye hazır olduklarını belirtti.

İtalya ChatGPT için ikinci bir şans!

İtalyan Veri Koruma Kurumu Yöneticisi Pasquale Stanzione, üreticisi OpenAI'nin kurumun endişelerini gidermek için "faydalı adımlar" atması vaziyetinde ChatGPT sohbet robotunu 30 Nisan'da tekrardan etkinleştirmeye hazır olduklarını belirtti.

TRT Haber'de yer verilen bilgiye göre Stanzione, Corriere della Sera gazetesine verdiği demeçte, "OpenAI açısından faydalı adımlar atma konusunda bir istek varsa, ChatGPT'yi 30 Nisan'da tekrardan açmaya hazırız. Sanırım firma tarafında da var, vaziyete bakacağız" şeklinde konuştu.

Yapay zeka odaklı start up OpenAI'ın geliştirdiği ve son aylarda revaçta olan yapay zeka robotu ChatGPT'ye İtalya makamları tarafından yasak getirilmişti.

İtalyan yargısı, 'platformun işleyişinin temelini yaratan algoritmaları 'eğitmek' maksadıyla kişisel verilerin toplu olarak toplaması ve depolamasının' yasal olmadığına hükmetmişti.

Öte Yandan kullanıcıların yaşını doğrulamanın bir yolu olmadığından, uygulamanın 'reşit olmayanları gelişim ve farkındalık derecelerine kıyasla asla uygun olmayan cevaplara maruz bıraktığı' vurgulanmıştı.

İtalya ChatGPT için ikinci bir şans!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın