iPhone 14 kullanıcıları pil sorunundan şikayetçi

iPhone 14 serisi bir yıldan kısa bir süredir piyasada, ancak bazı kullanıcılar şimdiden pil sağlığı sorunlarından şikayetçi… İşte, iPhone 14 pil sorunu ve Apple’dan gelen açıklama…

iPhone 14 kullanıcıları pil sorunundan şikayetçi

iPhone 14 serisi bir yıldan kısa bir süredir piyasada, ancak bazı kullanıcılar şimdiden pil sağlığı sorunlarından şikayetçi… İşte, iPhone 14 pil sorunu ve Apple’dan gelen açıklama…

Pek çok kullanıcı telefonlarının pillerinin çok erken bozulduğundan yakındı. 2022 yılının Eylül ayında çıkış yapan iPhone 14 serisi, kullanıcılara göre batarya konusunda çok vasat. iPhone 14 pil bozukluğu, önceki nesil iPhone modelleriyle kıyaslandığında daha da ortaya çıkıyor.

Pilin çok kısa sürede bozulması kullanıcıları delirtmiş durumda. Bazı durumlarda, pil sağlığı %10'a kadar düşebiliyor. Bu, iPhone 14'ün pilinin önceki modeller kadar uzun süre dayanmayabileceğini öne sürdüğü için endişe verici görünüyor.

iPhone 14 Pil Bozulması Sorunu

CreativeBloq, ilk olarak birçok iPhone 14 kullanıcısının pil sağlıklarından şikayet etmek için sosyal medyaya başvurduğunu bildirdi. Apple haber kaynağı AppleTrack'ten Sam Kohl, iPhone 14 Pro'nun pil sağlığının bir yıldan kısa bir süre içinde %90'a ulaştığını ve bunu "kabul edilemez" olarak nitelendirdiğini söyledi.

Bir yıl içinde iPhone 14 Pro %15, iPhone 14 pili ise %10'luk bir değer kaybetti. Özetle birçok iPhone 14 kullanıcısı pilin hızla tükendiğini bildiriyor. Buna karşılık, eski iPhone'lar çok daha iyi dayanıyor gibi görünüyor.

iPhone 14 kullanıcılarının neden hızlı pil bozulması yaşadığına dair net bir açıklama yok. Bazı kullanıcılar cihazlarını daha sıkı kullandıklarından ve daha sık şarj ettiklerinden, bunun nedeni kişinin kullanım düzeni olabilir. 

Diğer bir neden de iklim koşulları olabilir, çünkü birçok ülke bu yıl rekor sıcak yazlar gördü. Ancak, tüm iPhone 14 kullanıcıları bu sorunu yaşamıyor. Bazı kullanıcılar, iPhone 14 pillerinin önceki modellerine göre daha iyi dayandığını söylediler.

iPhone 14 ile ilgili pil sorunlarını ilk kez duymuyoruz. Mayıs ayında, birçok iPhone 14 Pro kullanıcısının yanı sıra iPhone 13 kullanıcılarının da ciddi pil şişmesi sorunları bildirdiklerini bildirdik. Görünüşe göre mutsuz müşterilerin sayısı artıyor.

Apple henüz konu hakkında yorum yapmadı. iPhone 15 serisinin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi bekleniyor ve pek çok kişi bunun bir gelişme sağlayacağını umuyor.

iPhone 14 kullanıcıları pil sorunundan şikayetçi

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın