Instagram Reels Videoları 10 Dakikaya Çıkarılacak!

Sosyal medya devi Instagram Reels videolarının uzunluğunu tıpkı TikTok’taki gibi 10 dakikaya kadar çıkarmayı planlıyor.

Instagram Reels Videoları 10 Dakikaya Çıkarılacak!

Sosyal medya devi Instagram Reels videolarının uzunluğunu tıpkı TikTok’taki gibi 10 dakikaya kadar çıkarmayı planlıyor.

Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram, rakiplerine ayak uydurmak için cesur bir hamle yaparak Reels özelliğinin maksimum uzunluğunu 10 dakikaya çıkarmaya hazırlanıyor. Şu anda üç dakikayla sınırlı olan bu değişiklik yalnızca Instagram'a avantaj sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bizi sosyal medya platformlarını nasıl kategorize ettiğimizi yeniden düşünmeye zorlayacak.

Instagram bu hamlesiyle TikTok ile rekabet etmek istiyor olabilir

TikTok, kullanıcılarının 10 dakikalık videolar yüklemesine izin verirken, Instagram'ın genişletilmiş video alanına sıçraması, yalnızca fotoğraf ve kısa videolar için bir platform olarak göz ardı edilmek istemediğini kanıtlıyor. Bu, sosyal medya devlerinin artık orijinal nişlerine bağlı kalmaktan memnun olmadığı daha büyük bir eğilimin parçası gibi görünüyor. Uzun zamandır Instagram'ın "fotoğraf platformu", TikTok'un "kısa video platformu" ve YouTube'un "uzun video platformu" şeklindeki tanımları artık geçerliliğini yitiriyor.

YouTube bunun bir başka örneğidir. Görünüşte paradoksal bir hareketle, kısa biçimli video pazarından pay almaya çalışıyor ve onu daha çok TikTok'a benzeten özellikler sunuyor. Peki buradaki oyunun sonu nedir? Çok basit: "Hepsi bir arada" platform olmak.

Instagram'ın ana şirketi Meta, Reels uzantısıyla ilgili paylaşılan ekran görüntülerinin "dahili bir prototipe" ait olduğunu doğruladı. Bu değişikliğin ne zaman hayata geçeceğini belirtmeseler de, bu platformlar arasındaki çizgilerin benzeri görülmemiş bir oranda bulanıklaştığı açık. Artık mesele sadece ayak uydurmak değil; engelleri aşmak ve ufukları genişletmekle ilgilidir.

Her platform her işi bilen biri olmak için yarışırken şimdi soru şu: Hiçbirinin ustası olma riskini göze alabilecekler mi? Zaman gösterecek.

Instagram Reels Videoları 10 Dakikaya Çıkarılacak!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın