Haber.com

Huawei Watch 4, bu özelliğiyle Apple'ı kıskandıracak! Kan şekerini ölçecek

Huawei Watch 4 özellikleri arasında bakın ne var? Yüksek kan şekeri ölçümü yapan akıllı saat, rakibi Apple'ı yenmiş durumda.

Apple Watch modellerinde henüz bulunmayan bir özellik, ilk defa Huawei Watch 4 akıllı saat ile geliyor! Cihaz, yüksek kan şekerini ölçecek. İşte detaylar!

HUAWEI WATCH 4 YÜKSEK KAN ŞEKERİNİ ÖLÇECEK

Giyilebilir teknoloji alanında, sağlıkla ilgili özellikler giderek daha önemli hale geldi. Apple'ın uzun süredir Apple Watch için non-invaziv kan şekeri izleme üzerinde çalıştığı söyleniyor, ancak görünüşe göre Huawei onları yendi. Yakın zamanda tanıtılan Huawei Watch 4, yüksek kan şekeri riskini tespit eden ve giyilebilir sağlık teknolojisinde önemli bir ilerlemeye işaret eden çığır açan bir özelliğe sahip. İşte detaylar… Huawei akıllı saat, bugüne dek 100.000 saatin üzerinde 800.000'den fazla kan şekeri ölçümünü test etti. Diyabetle yaşayan bireyler için kan şekeri düzeylerini yönetmek çok önemlidir. Geleneksel olarak şeker hastaları, neşterler ve glukometreler kullanılarak günde birkaç kez yapılan ağrılı ve maliyetli kan testlerine güvenirler. Huawei'nin yeniliği, yalnızca 60 saniyede on sağlık göstergesinin kapsamlı bir analizi yoluyla kan şekeri düzeylerini izleyen, invazif olmayan bir alternatif sunuyor. Huawei Watch 4, isteğe bağlı kan şekeri okumaları sağlamazken, kullanıcıların diyetleri ve şeker alımları hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için zamanında uyarılar sunar. Huawei'nin başarısı, kapsamlı araştırmaların ve saygın tıp kurumlarıyla işbirliğinin sonucudur. Huawei, 100.000 saatin üzerinde 800.000'den fazla kan şekeri veri noktasında yapılan titiz testlerle güvenilir ve doğru bir sağlık izleme sistemi geliştirdi. Huawei Watch 4 özellikleri arasında yer alan bu işlev, hiperglisemi riskini değerlendirmek için kalp atış hızını, nabız dalga özelliklerini ve diğer temel göstergeleri takip eder. Bu özelliği kullanmak için, kullanıcıların üçüncü taraf bir tıp kurumu tarafından yürütülen bir kan şekeri sağlık araştırma programına katılması ve 18 yaşından büyük olması gerekir. Huawei Watch 4'ün tıbbi cihaz olarak sınıflandırılmadığına dikkat etmek önemlidir; bunun yerine sağladığı bilgiler bir referans görevi görür. Ek olarak, tip 1 diyabetli bireylerin pankreasları insülin üretmediği için bu teknolojiyi kullanmaları önerilmez. Ancak zamanla insülin üretiminde azalma ve insülin direnci yaşayan tip 2 diyabet hastaları, Huawei Watch 4'ün kan şekeri izleme özelliğinden yararlanabilir. Başlangıçta, bu son teknoloji özellik Çin pazarında satılan modellerle sınırlı olacak. Huawei Watch 4, 1,5 inç AMOLED ekrana sahiptir ve HarmonyOS 3.1 tarafından desteklenmektedir. Kan oksijen okumaları ve elektrokardiyogram (EKG) analizi dahil olmak üzere sağlıkla ilgili çeşitli işlevler sunar. Cihaz, üç güne kadar pil ömrü sağlar ve 5ATM'ye kadar suya dayanıklıdır. Kişiye özel tercihlere göre farklı model ve renkler mevcuttur.
Yayınlanma 2023-05-22 11:28:50
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 266
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?