Başkan Vidinlioğlu: “Akıllı şehir projelerine öncelik veriyoruz”

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “İnsanlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak akıllı şehir projelerine öncelik veriyoruz. Bu çerçevede Kent Bilgi Sistemi’nin önemli olduğu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Vidinlioğlu: “Akıllı şehir projelerine öncelik veriyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi Veri Konsolidasyonu Çalışması’ toplantısı, Kastamonu Belediyesi Muzaffer Berber Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Kastamonu Belediyesi’nin Akıllı Şehir projeleri alt yapılarını oluşturma manasında bakanlıklar ile olan iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanları Fatih Koşar ve Furkan Yörük tarafından Ulusal Akıllı Şehir Platformları, E-Belediye Bulut Kent Bilgi Sistemi ve E-Plan Otomasyon Sistemleri bünyesinde bulunan uygulamalar ile alakalı bilgi verildi. Bulut Kent Bilgi Sisteminin avantajlarını, turizmden imar planlamasına, mezarlık kabir sorgulamasından meteorolojik gelişmelere birçok alanda şehirlerin internet üstünden vatandaşa açılması konularıyla alakalı bilgiler veren uzmanlar, Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi standartlarına ve Kent Bilgi Sistemi veri modellerine uygunluğun ön planda olduğuna da değindiler.


Toplantıya katılan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, akıllı şehir projelerine büyük önem verdiğini ve bu çerçevede alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı.


Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin önemli olduğunu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ekiplerin atılacak adımları istişareyle gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Vidinlioğlu, "İnsanlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak akıllı şehir projelerine öncelik veriyoruz. Bu çerçevede Kent Bilgi Sistemi’nin önemli olduğu düşünüyorum. Coğrafi Bilgi Sistemleri başlığı altında yapılan her çalışmayı da kıymetli buluyorum. Bakanlığımızdan ilimize gelerek ekiplerimize lüzumlu bilgilendirmeyi sağlayan uzmanlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte çalışmalarımız hızlanacak ve lüzumlu sistemleri hızla kuracağız" diyerek konuştu.

Başkan Vidinlioğlu: “Akıllı şehir projelerine öncelik veriyoruz”
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın