Apple'ın OLED ekranlı ilk MacBook Pro modelleri ne zaman çıkacak?

Apple'ın OLED ekranlı ilk MacBook Pro'larına hâlâ en az 3 yıl var…

Apple'ın OLED ekranlı ilk MacBook Pro modelleri ne zaman çıkacak?

Apple'ın OLED ekran teknolojisini önümüzdeki yıl iPad Pro'ya da genişletmesi bekleniyor ancak OLED MacBook Pro için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Display Supply Chain Consultants'ın CEO'su Ross Young, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı bir web seminerinde Apple'ın 2026 veya 2027'ye kadar bir OLED MacBook Pro piyasaya sürmesinin muhtemel olmadığını söyledi. Gecikmenin nedeni, OLED panel üreticilerinin özel olarak özel kurulumlar yapması gerektiğidir. dizüstü bilgisayar boyutundaki paneller için üretim hatları ve bu biraz zaman alacak.

Young'ın tahminleri, OLED MacBook Pro'nun 2027'ye ertelendiğini bildiren The Elec'in önceki bilgileriyle de doğrulanıyor.

OLED ekranlar, LCD ekranlara göre daha iyi parlaklık ve kontrast, daha derin siyahlar ve gelişmiş güç verimliliği dahil olmak üzere çok sayıda avantaj sunar. Bu, onları Apple'ın amiral gemisi dizüstü bilgisayar serisi olan MacBook Pro için iyi bir seçim haline getiriyor.

Ancak OLED ekranların yakın zamanda MacBook Pro'larda kullanıma sunulması beklenmediğinden, beklemekten başka çaremiz yok. Neyse ki MacBook Pro'ların mevcut ekranları zaten çok iyi, dolayısıyla bu hiç de vahim bir durum değil.

OLED MacBook Pro'lardaki gecikmeye rağmen Young, Apple'ın hala gelecek yıl OLED iPad'leri piyasaya sürme yolunda ilerlediğini söyledi. Ayrıca OLED ekranlı ilk iPad Air ve iPad mini modellerinin 2026 yılına kadar piyasaya sürülmesinin beklenmediğini söyledi.

Apple'ın OLED ekranlı ilk MacBook Pro modelleri ne zaman çıkacak?

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın