Apple Watch X geliyor: Büyük kadranlı ve manyetik bantlı akıllı saat!

İkonik Apple Watch X, bir iki yıl içinde piyasaya çıkacak. İşte, devasa boyutta olduğu söylenen ve manyetik kayışlara sahip akıllı saatin ortaya çıkan son detayları!

Apple Watch X geliyor: Büyük kadranlı ve manyetik bantlı akıllı saat!

Apple'ın, cihazın onuncu yıldönümü münasebetiyle 2024 veya 2025 civarında "Apple Watch X"in potansiyel olarak piyasaya sürülmesiyle ikonik Apple Watch için büyük bir revizyon hazırladığı bildiriliyor. Yaklaşan bu modelin, bir dizi küçük güncellemenin ardından saat tarihindeki en önemli değişiklikleri getirmesi bekleniyor.

Teknoloji analisti Mark Gurman'ın içgörülerine göre, Apple Watch X daha zarif bir tasarıma sahip olabilir ve kayış takmak için yeni bir manyetik sistem sunabilir. Kayışların yanlara kaydırılıp kilitlendiği mevcut tasarım, cihazın içinde değerli yer kaplıyor ve daha büyük piller gibi iyileştirmeleri sınırlıyor.

Gurman, Apple'ın geliştirmeler için daha fazla alan sunabilecek ve muhtemelen bant uyumluluğunu etkileyebilecek bir manyetik bağlantı yöntemini araştırdığını öne sürüyor. Ancak bu sistemin Watch X'te nasıl çalışacağına dair detaylar belirsizliğini koruyor.

Estetik değişikliklerin ötesinde, Watch X ayrıca mikro LED ekran ve kan basıncını izlemek için sensörler gibi gelişmiş öğeler sunabilir. 9to5mac'e göre bu dönüşüm, iPhone 7'den iPhone X'e geçiş kadar önemli olabilir ve potansiyel olarak Apple'ın yaklaşımında bir değişiklik anlamına gelebilir.

Daha önceki raporlar, üretim zincirinin yeniden yapılandırılması nedeniyle mikroLED donanımlı Apple Watch'ların piyasaya sürülmesinde olası bir gecikmeden bahsediyordu ve bu da piyasaya sürülmeyi 2025'ten 2026'ya itiyordu. Ancak bu yeni rapor, önceki raporla çelişiyor.

Apple'ın kademeli iyileştirmelerle yeni bir Apple Watch piyasaya sürme geleneği, lansmandan bu yana tutarlıydı. Yine de, yeni sürümler azalan yenilik gösterdiğinden, Gurman'ın içgörüleri bu hızlı döngüyü yavaşlatmaya yönelik şirket içi tartışmalara işaret ediyor.

Bu sonbaharda küçük bir yenileme olması beklenen Apple Watch Series 9 ile tüm gözler yaklaşan yıl dönümü modelinde. Apple, Saat'i yeniden tasarlamak için radikal çözümler keşfetmeye devam ederken, hayranlar ve sektör uzmanları, giyilebilir teknolojide neyin bir dönüm noktası olabileceğine dair daha fazla ayrıntıyı sabırsızlıkla bekliyor olacak.

Apple Watch X geliyor: Büyük kadranlı ve manyetik bantlı akıllı saat!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın