Apple Vision Pro Karma Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı! İlk Tepkiler Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple Vision Pro geçtiğimiz gün tanıtıldı. ABD’li teknoloji devinin ilk “uzamsal bilgisayarı” olma niteliğini taşıyan Apple Vision Pro karma gerçeklik gözlüğüne eleştiriler yağdı. İşte ürünün detayları ve aldığı ilk yorumlar…

Apple Vision Pro Karma Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı! İlk Tepkiler Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple Vision Pro geçtiğimiz gün tanıtıldı. ABD’li teknoloji devinin ilk "uzamsal bilgisayarı" olma niteliğini taşıyan Apple Vision Pro karma gerçeklik gözlüğüne eleştiriler yağdı. İşte ürünün detayları ve aldığı ilk yorumlar…

APPLE VISION PRO TANITILDI! İŞTE FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Apple, WWDC23 etkinliğinde ilk XR cihazı Vision Pro'yu duyurdu. Cihaz, "uzaysal bilgisayar" olarak tanımlanıyor ve macOS, iOS ve iPadOS temel alınarak geliştirilen bir işletim sistemi olan visionOS'tan yararlanıyor.

Tüm dünyayı değiştirecek olan gözlük, gelecek yıl piyasaya sürülecek ve fiyatı 3.499 Dolar olacak.


Apple Vision Pro, piyasadaki diğer tüm AR/VR cihazlarına benzer bir yapıya sahip. Önde yonga seti ve ekranı ve bir kafa bandı mevcut. Pili kabloyla bağlanıyor veya doğrudan prize takılabiliyor. Pil ömü 2 saat.

3 boyutlu lamine cam kaplı gözlük, kamera ve sensörler için mercek görevi görüyor. Kameralardan bahsetmişken, cihaz 3D olarak fotoğraf ve video çekebiliyor.

Apple Vision Pro göz, ses ve el hareketleriyle kontrol ediliyor. Özel bir denetleyici yok, ancak oyun oynamak için bir oyun kumandası bağlamak mümkün.

Kullanıcılar kendi yüzlerini tarayabilir ve bir avatar oluşturabilir. İki işlemcili (M2 ve R1) kullanan cihaz, Micro-OLED teknolojisini kullanarak 4K ve üzerinde çözünürlük sunuyor.

ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULDU

Vision Pro uzamsal bilgisayar bir AR/VR gözlüğü ve fiyatı 3.500 dolar. Bu denli yüksek bir fiyat etiketi ise ağır eleştiriler yarattı. Meta, Apple'a rakip olacak Meta Quest 3 için hazırlanıyor. Meta ve Facebook ile tanınan Mark Zuckerberg de, Apple'ın Vision Pro'sunu eleştiren isimlerden biri oldu. Kaldı ki, onların benzer özelliklerdeki cihazı Meta Quest 3 yalnızca 499 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Apple Vision Pro Karma Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı! İlk Tepkiler Hayal Kırıklığı Yarattı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın