Apple Vision Pro 2 Hakkında Yeni Detaylar

Apple Vision Pro 2 karma gerçeklik gözlüğü hakkında yeni detaylar geldi. İşte, olay yaratan Vision Pro'ya göre yeni nesil cihazda değişen özellikler!

Apple Vision Pro 2 Hakkında Yeni Detaylar

Apple Vision Pro 2 karma gerçeklik gözlüğü hakkında yeni detaylar geldi. İşte, olay yaratan Vision Pro'ya göre yeni nesil cihazda değişen özellikler! 

Apple'ın WWDC etkinliğinde Vision Pro'yu duyurmasından kısa bir süre sonra, bunun kaçınılmaz devamı olduğuna dair söylentiler yayılmaya başladı. Haziran ayında Bloomberg'den Mark Gurman, haber bülteninde ikinci nesil karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıldığını ve birkaç önemli yeni özelliğin ekleneceğini bildirdi. 

Apple Vision Pro'nun piyasaya sürülmesine hala aylar var, ancak şimdi MacRumors, Vision Pro 2'nin çok önemli yeniliklerle geleceğini iddia ediyor.

MacRumors'a göre Apple'ın ikinci nesil karma gerçeklik gözlüğü "birinci nesil Vision Pro'yla çarpıcı bir benzerlik taşıyor." Orijinal cihazla aynı kavisli estetiğe ve düğme yerleşimine sahip olacak ancak hoparlörün yeni bir yuvası olacak. MacRumors ayrıca cihazın dahili olarak Project Alaska ve cihaz tanımlayıcısı N109 olarak bilindiğini iddia ediyor.

Kaynaklar, yeni cihazın ilk tasarımlarında mevcut modelde hoparlörlerin bulunduğu yuvarlak alanların yer almadığını söylüyor. Bunun yerine Apple, kulaklığın üzerine "tüm uzunluğu boyunca düz ve tek biçimli olan saplar" yerleştirdi.

MacRumors'un kaynakları görünüşe göre Apple'ın bir sonraki Vision Pro hakkındaki belgelerini de gördü. Bu belgeler bir ses aksesuarına referanslar içeriyor ancak herhangi bir ayrıntı vermiyor. MacRumors bunun harici bir hoparlör olabileceğini öne sürüyor. 

Ayrıca Apple'ın üst havalandırma delikleri için iki tasarım düşündüğünü de ortaya koyuyorlar; "biri birinci nesil "Apple Vision Pro"daki havalandırma delikleri ile aynı, ikincisi ise iki küme küçük hoparlör tipi delik içeriyor."

Bir diğer potansiyel değişiklik ise daha çok "dizüstü bilgisayar çantalarında veya sırt çantalarında yaygın olarak bulunan düz kayışlara" benzeyen daha basit arka kayışlardır. Ayrıca kaynaklar, Apple'ın Vision Pro için de mevcut olacak harici pil paketini kullanmaya devam edebileceğini öne sürüyor.

MacRumors ayrıca Project Alaska için önemli donanım bileşenlerinin bir listesini de sundu:

2 mikro OLED ekran

1 TrueDepth kamera

4 adet bilgisayarlı görüş (CV) kamerası

2 RGB kamera

2 düşük ışıklı kızılötesi aydınlatıcı

Yarı otomatik gözbebekleri arası mesafe (IPD) ayarı

Pusula, ortam ışığı sensörü, manyetometre, ivmeölçer, jiroskop

İkinci nesil Apple Vision Pro'nun 2025 yılında ürün doğrulama testi geliştirme aşamasına girmesi planlanıyor. Bu, yeni nesil kulaklığın 2025 sonu veya 2026 başı çıkış tarihi ile uyumlu olacak. Elbette Apple'ın planları, birinci nesil Vision Pro'nun başarısı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Apple Vision Pro 2 Hakkında Yeni Detaylar

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın