Apple, M3 işlemcili MacBook Pro ve MacBook Air modellerini gelecek yıl piyasaya sürebilir

Apple, M3 işlemcili MacBook Pro ve MacBook Air modellerini gelecek yıl piyasaya sürebilir.

Apple, M3 işlemcili MacBook Pro ve MacBook Air modellerini gelecek yıl piyasaya sürebilir

Apple gelecek yıl yeni nesil MacBook'larını duyurmayı planlıyor olabilir. Yaklaşan bu dizüstü bilgisayar modelleri, şirketin daha iyi performans ve enerji verimliliği sunması gereken en yeni M3 yonga setini içerecek. İşte bildiğimiz her şey.

M3'lü Apple MacBook'lar 2024'te piyasaya sürülebilir

Haber Bloomberg'den Mark Gurman'dan geldi. Cupertino merkezli devin yakın zamanda yeni iPad modellerini bu haftanın sonlarında piyasaya süreceği söyleniyor ancak yeni nesil MacBook'ların gelecek yıl piyasaya çıkacağı bildiriliyor. 

Gurman'ın raporu ayrıca M3 destekli MacBook'un en erken ilkbahar ve yaz ayları arasında piyasaya sürüleceğini de ekledi. Gurman'ın en son Power On haber bülteni, 13 inç ve 15 inç M3 MacBook Air'in şu anda mühendislik doğrulama testi (EVT) aşamasında olduğunu ekliyor.

Öte yandan M3 MacBook Pro modelleri geliştirme aşamasında ve seri üretime yakın durumda. Mark, “M3 Pro ve M3 Max yongalarına sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro'ların DVT aşamasına (Tasarım Doğrulama Testi) ulaştığını belirtiyor. Eğer bu doğruysa, yeni MacBook'lar 2024'ün başlarında veya ilkbaharında piyasaya sürülebilir.

Bu, Apple'ın Ocak 2023'te M2 Pro ve M2 Max tarafından desteklenen MacBook Pro'lardan bu yana önceki lansman döngüsüyle uyumlu. İlginçtir ki rapor, yeni iPad'lerin bu haftanın sonlarında piyasaya sürüleceği söylentileriyle de çelişiyor. Bu yeni tabletler, A16 Bionic ve M2 yonga seti gibi mütevazı yükseltmelere sahip olacak. Ancak gelecek iPad'ler için büyük bir değişiklik planlanmıyor.

Apple, M3 işlemcili MacBook Pro ve MacBook Air modellerini gelecek yıl piyasaya sürebilir

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın