Apple, "Hey Siri" komutunu kaldırıyor! iOS 17 güncellemesiyle bir devir kapanıyor

Apple, iOS 17 güncellemesiyle birlikte 'Hey Siri' komutunu tarihe gömecek. İşte iPhone ve iPad kullanıcılarını ilgilendiren son gelişme!

Apple, "Hey Siri" komutunu kaldırıyor! iOS 17 güncellemesiyle bir devir kapanıyor

iPhone kullanıcılarının yıllardır kullandığı Siri Sesli Asistan özelliğinde "Hey Siri" komutu tarih olacak. İşte, iOS 17 ile gelecek olan yeni özellik!

APPLE’DAN ŞAŞIRTAN KARAR: IOS 17’NİN GETİRECEĞİ SİRİ DEĞİŞİKLİĞİ NEDİR?

Apple'ın uzun yıllardır kullanılan sesli asistanı Siri'de "Hey Siri" sesli komutu kaldırılıyor. Onun yerine kullanıcılar artık sadece "Siri" diyerek uygulamaya bağlanacak.

iPad ve iPhone kullanıcıları için sesli asistanın çağrılması normalde "Hey Siri" komutu kullanılarak yapılır, ancak bu, iOS 17'nin kullanıma sunulmasıyla değişebilir.

Bloomberg haberden Apple analisti Mark Gurman, konuya ilişkin bir açıklamada bulundu. 'Hey Siri' komutunun 'Siri' olarak değiştirileceğinden bahsetti. Apple cihazlarına bu özellik, iOS 17 güncellemesi ile birlikte gelecek.

Gurman, bu değişikliğin Apple WWDC etkinliği sırasında duyurulabileceğinden de bahsetti.

Mark Gurman, aksan benimseme, olası tetikleyici kelimeler ve yapay zekanın yeniden eğitimi gibi önemli engellerin olduğunu söyleyerek projeden daha önce bahsetmişti. Dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan iPhone ve iPad cihazların Siri Asistan uygulamasında, bazen aksan değişikliğinden ötürü ‘Hey’ komutu anlaşılamıyordu. Görünüşe göre Apple bu duruma bir çözüm getirecek.

iOS 17 güncellemesi Apple cihazlara daha fazla kilit ekranı widget'ı ve yenilenmiş bir Kontrol Merkezi de getirecek.

Apple, "Hey Siri" komutunu kaldırıyor! iOS 17 güncellemesiyle bir devir kapanıyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın