Haber.com

Android Telefonlar Artık Araç Kamerası Olarak Kullanılabilecek!

Google, Android telefonlara araç kamerası olarak kullanılabilecek yeni bir güvenlik özelliği ekledi. Personal Safety uygulamasının test sürümünde sunulan özellik, ekran kapalı olsa bile video kaydına devam edebiliyor ve trafik kazalarında delil olarak kullanılabiliyor..

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı cihazların hayatımızda daha fazla yer edinmesiyle birlikte, telefonlar artık sadece iletişim aracı olmaktan çıkıyor. Android işletim sistemi ile akıllı telefon dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olan Google, sunduğu Pixel markalı telefonlar ile Apple ve Samsung gibi şirketlere de rakip olmak istiyor. Bu doğrultuda, Google yeni bir güvenlik özelliği sunuyor ve Android telefonlar araç kamerasına dönüşüyor. Google Play Store’a yüklenen yeni Personal Safety özelliği, şirketin yeni planlarını ortaya koyuyor. Google’ın yanlışlıkla yayınladığı düşünülen bu özellik Personal Safety uygulamasının test sürümü ile karşımıza çıkıyor. Personal Safety uygulamasının ‘Be Prepared’ bölümünde sunulan yeni araç kamerası özelliği ile akıllı telefonlar yeni bir alanda daha kullanılmaya başlanacak. Bu özellik sayesinde, Android telefonlar araç kamerası olarak kullanılabilecek. Manuel olarak ya da bir cihaza bağlandığında otomatik olarak aktif hale getirilebilen bu özellik sayesinde kamera aktif hale getirildiğinde telefon da rahatça kullanılabilecek. Ayrıca araç kamerası modu, ekran kapalı olsa bile videoların kayda devam etmesine olanak sağlayacak.

Android telefonlar araç kameralarına dönüşüyor!

Çekilen videoların dakikada 30 MB yer kaplayacağı belirtilirken 24 saate kadar maksimum kayıt sınırı bulunuyor. Kullanıcıların araç kamerası modunda sadece video kaydetme seçeneğine de sahip olduğunu görüyoruz. Google’ın kayıtları üç gün sonra otomatik olarak silme seçeneği de bulunuyor. Bu özellik, özellikle araç kullanımı sırasında güvenliği arttırmak için oldukça önemli bir adım olacak. Özellikle trafik kazalarında, kaydedilen videoların delil olarak kullanılması, olayların daha doğru bir şekilde anlaşılmasına ve soruşturmanın daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacak. Sonuç olarak, Android telefonların araç kamerasına dönüşmesi, teknolojinin ilerlemesi ve hayatımızın her alanında daha fazla kullanılan akıllı cihazların özellikleri ile birlikte geleceğin teknolojisi hakkında ipuçları veriyor. Google’ın bu yeni özelliği, güvenliği arttırmak için oldukça önemli bir adım olacak ve ilerleyen dönemlerde telefonların kullanım alanları daha da genişleyecektir.
Yayınlanma 2023-05-17 21:30:06
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 1,264
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?