Android Kesintisiz Görüntülü Görüşme Özelliğine Kavuşabilir

Android yakında Kesintisiz Görüntülü Görüşme Özelliğine kavuşabilir. Böylece video görüşmelerini cihazlarınız arasında aktarabilirsiniz. İşte detaylar!

Android Kesintisiz Görüntülü Görüşme Özelliğine Kavuşabilir

Android yakında Kesintisiz Görüntülü Görüşme Özelliğine kavuşabilir. Böylece video görüşmelerini cihazlarınız arasında aktarabilirsiniz. İşte detaylar!

Diğer cihazlara görüntülü görüşme aktarma gibi özelliklerle kusursuz entegrasyon denilince akla Apple’ın Devamlılık özelliği geliyor. Bununla birlikte, Samsung'un OneUI'si halihazırda Sesli Aramaları farklı Galaxy Cihazları arasında aktarma özelliğini taşıyor ancak bu, bazı sınırlamalarla birlikte geliyor. 

Android'de böyle bir özellik mevcut değil, Koreli dev bunu kendi OneUI arayüzü altında geliştirdi. Google, kullanıcıların görüntülü veya sesli görüşmelerine diğer Android cihazlar üzerinden devam etmelerine olanak sağlayacak böyle bir özellik üzerinde zaten çalışıyor.

Google'ın Kesintisiz Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor

Google'ın "Cihaz Grupları"ndaki "Cihazlarınızı Bağlayın" altındaki özellik üzerinde çalışmasının üzerinden uzun zaman geçti. Bir ay önce Google'ın cihazlar arası SDK aracılığıyla çağrı değiştirme özelliği üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, sesli aramaların yanı sıra, görüntülü aramaları değiştirme veya aktarma özelliğinin de yakında Android'de kullanıma sunulacağını doğruluyor.

"Cihazlarınızı bağlayın" özelliği yeni geliştirmeler alıyor. Bir kurulum süreci videosu çekmeyi başardılar ve bazı ekran görüntülerini paylaştılar. Bu özellik, kullanıcıların kendi cihazlarını “Cihaz Grupları”na davet etmelerine ve ardından çağrı aktarma, erişim noktaları paylaşma gibi özellikleri kullanmalarına olanak tanıyor. Artık görüntülü aramaları cihazlarınız arasında sorunsuz bir şekilde aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir eklenti eklendi.

Artık iki özellik var: Video Aramalarını Aktarın ve "Cihazınızı Bağlayın" seçeneğine eklenen İnternet Erişimini Paylaşın. Yani, bunlar yakında Android'de kullanıma sunulacak.

Bu özellikler Google'ın cihazlar arası SDK'sı kullanılarak geliştirilmiştir. Arama devi, Chromebook ve Android Uygulamalarında Cihazlar Arası hizmetler sunmak için SDK'yı kullanıyor. Bu nedenle özelliğin nasıl ve ne zaman halka açıklanacağını görmek ilginç olacak.

Android Kesintisiz Görüntülü Görüşme Özelliğine Kavuşabilir

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın