adplus-dvertising

Teknik Direktör Abdullah Çapan, Belçika’da adından söz ettiriyor

Türk Teknik Direktör Abdullah Çapan, görev yaptığı Belçika’da son senelerde teknik adam olarak dikkatleri üstüne çekmeyi başardı ve aranan isim oldu.
Takip et
Teknik Direktör Abdullah Çapan, Belçika’da adından söz ettiriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1993 senesinde Belçika’da dünyaya gelen ve eğitimini burada tamamlayan Teknik Direktör Abdullah Çapan, 4 yaşında Lommel SK’da futbola başladı. U21’e kadar bu kulübe hizmet eden Çapan; daha sonra Bree, Beek, Lindelhoeven, Wijchmaal gibi amatör kulüplerde görev yaptı. Kronik sakatlığının nüksetmesi sonrası aktif futbol yaşamını sonlandırsa da antrenörlüğe başladı. Amatör kulüp Lindelhoeven’da görev yaptıktan 1 yıl sonra da Lommel SK’da görev yapmaya başlayan 29 yaşındaki teknik adam, 4 yıldır bu kulüpte görev yapıyor.

Teknik Direktör Abdullah Çapan, Belçika’da adından söz ettiriyor

Hem antrenör hem scout görevini yürütecek
Abdullah Çapan, 2022-2023 sezonu için Truiden takımına imza attı. Öte yandan Çapan’ın scoutluk görevi de yapıyor olması daha fazla tercih edilmesine sebep oluyor. Önümüzdeki sezon Belçika 1. Ligi takımlarından Sint-Truiden takımında antrenör ve scout olarak görev yapacak Çapan, Türkiye’den bir kulüp teklif ederse değerlendireceğini de ifade ederek, “Türk takımlarıyla çalışmak benim için hem büyük bir hayal hem de büyük bir gurur olur” şeklinde konuştu.

Abdullah Çapan’ın önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelerek bir dizi temaslarda bulunacağı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.