Tekirdağlı iş insanı İrfan Pullukçu cinsel istismardan tutuklandı! Bakanlıktan Açıklama Geldi

Tekirdağlı iş insanı İrfan Pullukçu, 15 yaşındaki C.N.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Kız çocuğunun yaşadıklarını annesine anlatması üzerine ortaya çıkan cinsel istismarla ilgili abla H.K. da kardeşini 'para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığı' gerekçesiyle tutuklanıp, cezaevine koyuldu.
Takip et
Tekirdağlı iş insanı İrfan Pullukçu cinsel istismardan tutuklandı! Bakanlıktan Açıklama Geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İddiaya göre, cinsel istismar olayı yaklaşık 1 yıl önce Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşandı. Yine iddiaya göre, iş insanı İrfan Pullukçu, o tarihte ilçede anne ve ablasıyla yaşayan C.N.K.’ye cinsel istismarda bulundu. C.N.K., yaşadıklarını kimseye anlatamadı.

Bir süre önce de küçük kız, annesi N.G. ve ablası H.K. ile Aydın’ın Didim ilçesine yerleşti. Ancak iş insanı İrfan Pullukçu, aile ile irtibatını kesmedi. Pullukçu, geçtiğimiz hafta Didim’e gitti. Küçük kız da annesine, İrfan Pullukçu’nun kendisine cinsel istimarda bulunduğunu anlattı. Anne hemen jandarmaya giderek, şikayetçi oldu. Jandarma ekipleri, iş insanını gözaltına aldı. Tekirdağ’a getirilen Pullukçu tutuklanarak, cezaevine koyuldu.

ABLASI DA TUTUKLANDI

Küçük kız, ifadesinde ablası H.K.’yi de kendisini para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorlamakla suçladı. Bunun üzerine gözaltına alınan abla da ‘fuhşa aracılık etmek’ suçundan tutuklandı.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Pullukçu’nun hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben ablasıyla birlikte oldum küçük kızla hiç bir ilişkim olmadı” dediği öğrenildi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tekirdağlı iş insanı İrfan Pullukçu’nun 15 yaşındaki C.N.K.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandığı olaya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Vakaya ilişkin alınan bilgiyle birlikte Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, gerekli işlemleri tesis etmek üzere Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı ile temasa geçmiştir. Habere konu çocuğumuz, bir kuruluşumuzda güvendedir. Çocuğumuzun psikolojisi ve rehabilitasyonuna yönelik mesleki çalışmalar devam etmektedir. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalıyla da hukuki sürecin takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

Tekirdağ’da iş insanı İrfan Pullukçu, 15 yaşındaki C.N.K.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Kız çocuğunun yaşadıklarını annesine anlatması üzerine ortaya çıkan cinsel istismarla ilgili abla H.K. da kardeşini ‘para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığı’ gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine koyuldu. Olayla ilgili hukuki sürecin takipçisi olacaklarını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ”Çocuğumuzun psikolojisi ve rehabilitasyonuna yönelik mesleki çalışmalar devam etmektedir” dedi. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın gizlilik kararı kapsamında titizlikle yürütülmekte olduğunu bildirdi.

BAŞSAVCILIK: “SORUŞTURMA GİZLİLİK KARARI KAPSAMINDA TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLMEKTEDİR”

Yaşı küçük mağdurun cinsel istismara uğraması olayıyla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması gereğinin hasıl olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Mağdur ve annesinin, mağdurun şüpheliler tarafından cinsel istismara uğradığına yönelik şikayetleri üzerine Didim Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında suç yeri itibarıyla yetkisizlik kararı ile gönderilen şüpheli İ.P. ve mağdurun ablasına yönelik iddialar yönünden Cumhuriyet Başsavcılığımızda soruşturmaya başlanılmıştır. Soruşturma kapsamında şüpheliler 8 Mart 2021 tarihinde sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanmıştır. Soruşturma gizlilik kararı kapsamında titizlikle yürütülmektedir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.