adplus-dvertising

Tekirdağ’da uyuşturucuya geçit yok: 11 gözaltı

Tekirdağ il genelinde uyuşturucuya yönelik yapılan çalışmalarda 11 şahıs gözaltına alındı. Uyuşturucu operasyonunda sokakta ‘Afiyet olsun’ yazılı kese kağıdından uyuşturucu çıktı.
Takip et
Tekirdağ’da uyuşturucuya geçit yok: 11 gözaltı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çorlu Narkotik Suçlarlalar Mücadele Grup Amirliği görevlileri ilçe dahilinde uyuşturucu ve uyarıcı madde satışı yapan ve torbacı tabir edilen şahıslara yönelik çalışma gerçekleştirdi. Hıdırağa Mahallesi üstünde kaldırım dibinde “Afiyet olsun’ ibaresi bulunan kese kağıdı incelendiğinde içerisinde, 6 tane fişek halde uyuşturucu maddelerin 8.14 gram eroin olduğu belirlendi. Olaya ilişkin şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Tekirdağ İstanbul Yolunda Tekirdağ Emniyet ekiplerince durdurulan aracın içindeki şahısların üst aramasında sigara paketi içerisinde bulunan 1 tane uç kısmında zıvanası bulunan içerisinde tütünle karışık kubar esrar maddesi olan daralı 1,3 gr gelen sarma sigaralığı ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak” suçundan 1 şahıs gözaltına alındı.

Çorlu ilçesi Hıdırağa Mahallesinde bir adres üstünde vaziyetinden şüphelenilerek durdurulan M.K adlı şahsın yapılan kaba üst aramasında; 3 fişek daralı ağırlığı 6.39 gram metamfetamin maddesi ve 1 tane uyuşturucu madde kullanma aparatı pipe ele geçirilerek, şahıs hakkında işlem başlatıldı.

Başka bir olayda ise M.Y.’nin Hıdırağa Mahallesine giderek yüklü miktarda uyuşturucu madde alacağı ve gene şahsın ikametinde de uyuşturucu madde olabileceği biçiminde istihbarı bilgiler üstüne polis ekipleri harekete geçti. Hıdırağa Mahallesi civarında lüzumlu tertibatlar alınarak 21.04.2022 günü saat: 15.25 sıralarında bahse konu araç görevlilerce durdurulmaya çalışılmışsa da, ‘Dur’ ikazına uymayan araç kaçmaya başladı. Kovalamaca neticesi durdurulan aracın şoförü gözaltına alındı. Şahsın adresinde yapılan aramada, ortalama 20 gram gram eroin maddesi ele geçirildi. Şüpheli M.Y. gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Çorlu ilçesinde bulunan Hıdırağa Mahallesinde başka bir adrese yönelik gerçekleştirilen operasyonda satışa hazır 8,30 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Konu ile alakalı B.P. ve E.Ç. adlı şahıslar hakkında uyuşturucu madde ticareti suçundan işlem yapılarak, şahıslar gözaltına alındı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde İstanbul’dan yüklü miktarda esrarın şehre getirilip satılacağı ihbarı polisi kısa zamanda harekete geçirdi. İlçenin girişinde durum alan polis ekipleri şüpheli 2 aracı durdurdu. Araçlarda bulunan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda, yarım kilo esrar ele geçirildi. Olayla alakalı M.C.K., U.K., K.Y. VE E.T. gözaltına alınırken, olayla bağlantısı olabileceği 2 kişinin daha yakalanması için çalışma başlatıldı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde U.T.K. adlı şahsın Gazi Osman Paşa Mahallesindeki İşyerinde polis tarafından yapılan aramalarda, işyerinin merdiven boşluğunda bulunan beyaz renkli koli içerisine toplam uzunluğu 47 santimetre olan kesici alet ve 6 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla alakalı şahsa işlem yapıldı.

Kavanozda uyuşturucu çıktı

Kapaklı ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde de bir adreste yapılan aramalarda, bezelye ibareli ağzı kapalı kavanozun içerisinde 124 gram Hint Keneviri ele geçirildi. Olayla alakalı şahsa işlem yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.