adplus-dvertising

Tekirdağ’da polisin uyuşturucu çalışmalarında 11 kişi yakalandı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çeşitli zaman aralıklarında kent genelinde uyuşturucu ile alakalı yapılan çalışmalarda kullanıcı ve satıcı olmak toplamda 11 kişi yakalandı.
Takip et
Tekirdağ’da polisin uyuşturucu çalışmalarında 11 kişi yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, kente uyuşturucu getirleceği bilgisi üstüne harekete geçti. Bahçelievler Mahallesi üstünde araç durdurularak araç sürücüsünün S.K, ön yolcu koltuğunda N.A adlı şahıslar yakalandı. Yapılan aramalarda S.K adlı şahsın yapılan üst aramasında şahsın pantolonunun kasık kısmında kabarıklık olduğunun görülmesi üstüne şahsa ne olduğu sorulduğunda ve çıkartması istenildiğinde şahıs pantolonunun iç kısmı iç çamaşırının içerisinden çıkardığı şeffaf poşet içerisinde uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen poşeti teslim alındı. Şahsın yanında yapılan kontrollerde iç içe geçirilmiş 2 tane şeffaf buzdolabı poşeti içerisinde daralı 139,3 gr metamfetamin maddesi olduğu belirlendi. Konu ile alakalı olarak S.K ve N.A adlı şahıslar haklarında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan işlem yapıldı. Sorgulamalarının sonrasında mahkmeye sevk edilen N.A adlı şahıs adli kontrol koşulu ile serbest bırakılırken, S.K adlı şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Süleymanpaşa ilçesine bağlı İstiklal Mahallesinde ise polis tarafından sahil dolgu alandaki bir araçta yapılan aramada 1 tane büyük poşet içinde daralı 158 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Daha sonra Y.T. adlı şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahıs, sevk edildiği Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Karadeniz Mahallesinde şüphe üstüne durdurulan F.G adlı şahısın yapılan kaba üst aramasında poşet içerisindeki 69 (7 tablet halinde) yeşil reçeteye tabi sentetik ecza maddesi, 1 tane tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ile şarjöre basılı durumda 4 tane fişek ele geçirilmiş olup şahıs hakkında işlem başlatıldı.
Süleymanpaşa ilçesi Yavuz mahallesi Tintıpınar caddesi üstünde şüphe üstüne durdurulan aracın yanında bir miktar uyuşturucu madde olduğu düşünülen madde görmüş bahse konu madde polis tarafından muhafaza altına alındı. Araç içinde bulunan H.Ö, T.C. R.D ve B.B şahıslar Çarşı Polis Merkezine intikal ettirilerek soruşturma işlemlerina başlandı.

Çorlu ilçesi Hıdırağa Mahallesinde yaşanan uyuşturucu madde kullanmak olayı ile alakalı olarak T.M.K. adlı şahıstan rızası dahilinde 2 fişek daralı ağırlığı 2.40 gr eroin maddesi ve 1 fişek daralı ağırlığı 1.30 gram esrar maddesi ele geçirildi. Şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem başlatıldı.
Uyuşturucu kullanmak isterken mahallelilere yakalanmışlar

Ergene ilçesi Marmaracık Mahallesinde de R.Y. ve O.K. satın aldıkları uyuşturucu maddeyi metruk binada kullanmak isterken çevreden geçen vatandaşlara yakalandılar. Polise yapılan ihbar neticesi 2 şahıs hakkında işlem başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.