adplus-dvertising

Tekirdağ’da birçok işyerini su bastı: 160 bin liralık hasar var

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ Mahallesinde aniden bastıran sağanak yağışla birlikte birçok işyeri ve evi su bastı. Yağış sonrası jandarma tarafından bölgede yapılan araştırmada şahısların beyanına göre 160 bin liralık zarar oluştuğu ifade edildi.
Takip et
Tekirdağ’da birçok işyerini su bastı: 160 bin liralık hasar var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğünü uyarılarından sonra Tekirdağ’da sabahın erken saatlerinde şiddetli yağış etkili oldu. Yağışla birlikte Kumbağ Mahalllesinde bulunan İnönü Caddesi sanki dereye dönüştü. Cadde üstünde mazgallarında yetersiz olmasından dolayı, yağmur suları kaldırımları da aşarak işyerleri ve evlere girdi. İşyerlerine su girdiğini fark eden vatandaşlar, vaziyeti yetkililere bildirerek kendi olanaklarıyla temizleme çalışması başlattı. Bölgeye gelen TESKİ ve İtfaiye ekipleri de su tahliye çalışması başlattı.

14 dükkan ve evi su bastı, 160 bin liralık zarar oluştu

Bölgede suların tahliye işlemi sürerken, Kumbağ Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı ekiplerde bölgede inceleme ve araştırma işlemi başlattı. Yapılan araştırmalar neticesinde 14 işyeri, dükkan ve 1 evi su bastığı belirlendi. Şahısların beyanına göre toplamda 160 bin liralık hasar oluştu ifade edildi. Vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine seslenerek, çok acilen bu bölgeye mazgal konulması gerektiğini söyledi.

Dükkanında su baskını meydana gelen Veysel Karani Selen yapatığı açıklamada, “Buralara mazgal yapsın Kadir Albayrak. Oraya mazgal yapacak dükkanlara su basmayacak” şeklinde konuştu.

Tekirdağ’da birçok işyerini su bastı: 160 bin liralık hasar var

Vatandaşlardan Sezai Eken ise ‘’Burası yapılırken neden pis su gideri yapılmadı ? Kanalizasyon yaptık dediler. Nerede pis su gideriniz, yaptınız mı yapmadınız. Yolu yükselttiniz senelerdir biz burada esnafız 2 oldu siz bu yolu yaptıktan sonra bizim dükkanlarımızı su basıyor. Sezon başında tezgah açıyordum zabıtalar, geldiniz bana ceza kestiniz, bir adet etiketim yoktu, hani hizmetiniz bu mu ? Haram zıkkım olsun hepinize” diyerek konuştu.

İrfan Bilgiç de ‘’Biz yazlıkçı olduğumuz için öncelikle mecburen dükkanlarımızda yatıyoruz, çoluk çocuk, kardeşlerimiz hepimiz dükkanda yatıyoruz. Bir bağrışmalar geldi ondan sonra dükkan su içinde daha doğrusu bir de elektrik aksamları vardı ilk önce onları çektik, ondan sonra ilk gelen jandarma oldu. Söylüyoruz yani şu görünen alandan olduğu gibi buranın kotu altta. Kaldırımla cadde düz o yüzden her sene perişan oluyoruz. 20 Senedir aynı şeyi çekiyoruz, en ufak yağmurda olduğu gibi su içerde. Yetkililere sesleniyoruz, TESKİ’ye sesleniyoruz bir çaresi var ama yapmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.