adplus-dvertising

Tekirdağ’da bin dönüm buğday tarlası yandı

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir kısmı biçilmiş ortalama bin dönüm buğday tarlası yandı. Dünya genelinde buğday krizinin konuşulduğu günlerde bin dönüm alanın yanması yürekleri sızlattı.
Takip et
Tekirdağ’da bin dönüm buğday tarlası yandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karaevli Mahallesi’nde bulunan buğday tarlasında yaşandı. İddiaya göre, çoğunluğu ekili durumda bulunan buğday tarlasında yangın çıktı. Tarlada dumanların yükseldiğini fark eden vatandaşlar vaziyeti kısa zamanda itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edilirken, mahalle sakinleri de traktörler ile yangına müdahale etmeye çalıştı. Rüzgarın da etkisiyle yangın çevredeki öbür tarlalara sıçardı. İtfaiye ekipleri ve traktörlerle yapılan 1 saatlik müdahalenin sonrasında tarla yangını kontrol altına alındı. Alanda yapılan araştırmada çoğunluğu ekili durumda bulunan ortalama bin dönüm buğday tarlası yandı. Aynı bölgede dün de çıkan yangında ortalama 100 dönüm alan yanmıştı. Dünya genelinde buğday krizinin konuşulduğu bu günlerde bin dönüm alanın yanması yürekleri sızlattı.

Traktörü ile yangına müdahale eden mahalle sakinlerinden Hüseyin Alp Çakırlar yaptığı açıklamada, “Dün biçerdöver tarafından çıktığı düşünülüyordu. Ancak bugün daha bir bilgi alamadık. Çok buğday yandı. Biçilmemiş alan. Vaziyet vahim. Vaziyet çok kötü. Yaklaşık bin dönüm alanın yandığını düşünüyorum. Bizimde biraz alanımız yandı. Üzgünüz umarım devamı gelemez” şeklinde konuştu.

Tekirdağ’da bin dönüm buğday tarlası yandı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.