Tekirdağ’da Atatürk heykelini boyayıp hakaret içerikli yazılar yazdılar!

Tekirdağ’da deprem hasarı sebebiyle boşaltılan okulun bahçesinde bulunan Atatürk heykeline çirkin bir saldırı düzenlendi. Heykelin üzerine boya döküldüğünü ve çirkin ifadelerle hakaretler yazıldığını gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri incelme başlattı.
Takip et
Tekirdağ’da Atatürk heykelini boyayıp hakaret içerikli yazılar yazdılar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Silivri açıklarında 2 sene önce yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremde Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinin Yeniçiftlik Mahallesi’nde bulunan Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nun kirişlerinde ağır hasar yaşandı. Okulda yapılan araştırmanın sonrasında 524 öğrenci başka okula nakledilerek, okul kapatıldı. Okulun bahçesinde bulunan Atatürk heykeline ise henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından hakaret içerikli yazılar yazıldı, boyalarla zarar verildi. Okulun duvarına da Atatürk aleyhine yazı yazıldığı görüldü.

Vaziyeti fark eden vatandaşların ihbarı üstüne okula jandarma ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri ayrıntılı inceleme yaparken, belediye ekipleri de Atatürk heykeli ve okul duvarındaki yazıları sildi. Okula Marmara Ereğlisi’nin AK Parti’li Belediye Başkanı Hikmet Ata, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve partililer gelerek araştırmalarda bulundu. Belediye Başkanı Ata, saldırıyı kınadığını söyleyerek, “Bir an önce yapanların yakalanıp, adli makamlara çıkarılarak hak ettikleri cezayı almalarını umuyorum” şeklinde konuştu.

CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun de saldırıyı kınadıklarını söyleyerek, yapanların bir an önce yakalanmasını istedi. Bu arada CHP’liler, Marmara Ereğlisi Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek, suç duyurusunda bulundu.

Jandarmanın olayla alakalı başlattığı soruşturma sürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.