adplus-dvertising

Tekirdağ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yaşanan yangında ortalama 300 dönüme yakın buğday tarlası yandı.
Takip et
Tekirdağ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, Camiatik Mahallesi Rukiye Kadın mevkiinde yaşandı. Edinilen bilgilere göre; tarla içerisinden geçmekte olan elektrik tellerin kopmasından dolayı çıkan kıvılcım, bir anda rüzgarında etkisiyle yayıldı. Ortalama 300 dönüme yakın olduğu öğrenilen buğday tarlası yanarak kül oldu.

Yoldan geçtiği sırada tesadüf eseri yangını görüp yetkililere haber veren Selim Kılıç İHA’ya yaptığı açıklamada; bizde yoldan geçerken gördük. Hemen itfaiyeyi arayarak bilgi verdik. Koca bir tarla cayır cayır yanıyor. Hakikatten içler acısı bir vaziyet. Özellikle otomobil ile giderken yanan sigaraları camdan dışarıya atmayalım. Buraları hassas bir bölge. Hububatın tam zamanı şuanda. Gördüğünüz gibi burada canlar gidiyor. Ne olur çok hassas olalım. Ne olur çok dikkat edelim. Bir adet tarlaya camdan şişe yahut sigara atmayalım. Ama insanlarımız çok bilinçsiz bu konuda. Buraya bu kadar emek verilip çocuk gibi bakılıyor. Geçmiş olsun Malkara, dedi.

İhbar üstüne olay yerine itfaiye ekipleri ve belediyeye ait iş makineleri sevk edildi. Özellikle iş makinelerinin büyük çabası ardından alevlerin daha büyümesi önlendi. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışması devam ediyor. Olayla alakalı tahkikat başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.