Tekelti Dağı’nın Zirvesinde Dünyaevine Girdiler

Ekin Kayadibi ve Zeki Mikyas adlı dağcılar bir yıl önce beraber tırmandıkları Zor Dağı’nda evlilik kararı almıştı. Kararın ardından çift 2 bin 550 rakımlı Tekelti Dağı’nda evlendi.

Ekin Kayadibi ve Zeki Mikyas isimli dağcılar 2017 yılında Iğdır’da Zor Dağı’na tırmandıkları sırada evlilik kararı almıştı. Kararın ardından çılgın dağcılar dünyaevine girmek için Tekelti Dağı’nı seçti. Aldıkları evlilik kararını kendisi gibi dağcı olan arkadaşlarına bildiren çift nikah için arkadaşlarından yardım istedi.


Tuzluca’da bulunan Tekelti Dağı’na çıkmak için çalışmalar yapan çift ve arkadaşları nikah için Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan ile birlikte dağa tırmanmaya başladı.Dağcılar en zorlu dağlardan biri olan Tekelti Dağı’nın zirvesine 3 saatin sonunda ulaştı.

ZİRVEDE NİKAH KIYILDI, HALAY ÇEKİLDİ

Nikah kıymak için zirveye çıkan Belediye Başkanı burada çiftin şahitleri eşliğinde nikah işlemini gerçekleştirerek nikah defterini çifte teslim etti. Kıyılan nikah ardından çift ve arkadaşları zirvede müzik eşliğinde halay çekmeyi de ihmal etmedi. Düğünün ardından konuşan çift “Burada nikah kıydığımız için çok mutluyuz. Zevkli bir yolculuğun ardından nikah işlemimiz gerçekleşti.”ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı