Tek Bilezikle Girdiği İşten Milyarlar Kazanıyor!

İstanbul’da yıllarca farklı işlerde çalışmasına rağmen geçimini sağlayamayan genç kadın, son kalan bileziğiyle arıcılık işine girerek kendi işin patronu oldu. Tek kovanla girdiği işi git gide ilerleten kadın 10 yılda arıcılıkla evler ve arabalar aldı.

Yıllarca İstanbul’da farklı farklı işlerde çalışan ancak bir türlü geçimini sağlayamayan Mürüvvet Pay yıllar sonra memleketine geri döndü ve kendi işinin patronu oldu. İstanbul’da uzun yıllar konfeksiyonculuk yapan kadın geçinemeyince memleketi Kastamonu’ya döndü ve son kalan altınıyla arıcılık işine girdi. 1 kovan arı ile işe başlayan iki kardeşler , ilk zamanlar sadece kendi tüketecekleri kadar bal elde ettiler ancak girişimci kadınlar yıllar geçtikçe arıcılık işinden yüksek paralar kazanmaya başladı.

FESTİVALDE İKİNCİ OLDULAR

Ablasını da kendisiyle birlikte bu işe girmeye ikna eden kadın, 10 yılda yavaş yavaş kovanlarını artırarak, 200 kovana kadar ulaştı. Yılda 600-800 kilo arası bal elde ettiklerini açıklayan girişimci kadın, bu kazançlarıyla 10 yıl içinde 4 tane ev ve araba aldıklarını belirtti.

Kastamonu’da gerçekleştirilen bir festivalde de ikinci olmayı başaran genç kadın ve ablası işlerinden çok memnun olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar. Kastamonu’nun azla çoğu başarabilen girişimci kadınları bu işi  herkese tavsiye ettiklerini ve hatta çocuklarına da bu mesleği bırakacaklarını belirtiyorlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı