Tek Başına Yaptığı Bahçeyi, Dünyanın Dört Bir Yanından Görmeye Geliyorlar

Raif Demircan isimli vatandaşın tek başına yaptığı ve içerisinde yüzlerce çeşit meyve ve sebzenin yetiştiği bahçeyi dünyanın dört bir yanından görmeye geliyorlar.

Bursa’nın Kestel ilçesi ilginç bir başarı hikayesine tanıklık ediyor. Raif Demircan isimli müteşebbisin, tek başına yaptığı ve içerisinde yüzlerce çeşit sebze ve meyvenin yetiştiği bahçe, başta Araplar olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekiyor.


HAYATLARINDA BİR İLKİ YAŞIYORLAR

Günlük yaklaşık bin turistin ziyaret ettiği bahçe, kentin tanıtımına da büyük katkı sağlıyor. Özellikle kente gelen Arap turistlerin ilgisini çeken bahçe, Bursa’ya gidince nereler ziyaret edilir listesinde ilk sıralarda gösteriliyor. Hayatlarında ilk defa dalında gördükleri meyve ve sebzeleri tatmanın zevkini çıkartan turistler, ülkelerine gittiklerinde bahçenin tanıtımını yapmayı da ihmal etmiyor.

TURİSTLER, ÜRÜNLERİN İHRAÇ EDİLMESİNİ İSTİYOR

Burada yetişen meyvelerin tadına bakan turistler, ayrılırken de bol bol alışveriş yapıyor. Bahçede bulunan rehber sayesinde Bursa’da yetişen meyve ve sebzeler Arap turistlere dalında tek tek tanıtılıp tadına baktırılıyor. Ülkelerinde yetişmeyen meyve ve sebzeleri ilk kez burada gören Arap turistler bu ürünlerin ülkelerine ihraç edilmesini istiyor.

İşte görenleri hayran bırakan o bahçe; 


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı