Tecrübeli Yıldız Emekliliğini Duyurdu!

Chelsea ve Bayern Münih’in yıldızı 36 yaşında botlarını asma kararını duyurdu. Geride 19 yıllık müthiş bir kariyer kaldı.

Robben’in Allianz Arena’daki 10 yıllık serüveni geçen ay biten kontratıyla sona ermişti. Bazı haberlerde Hollanda’ya döneceği, bazı haberlerde de Leicester City’e transfer olacağı konuşuluyordu. Robben, tüm dedikoduları bitiren açıklamayı yaptı ve, “Profesyonel futbol kariyerime son vermeye karar verdim” dedi.

Başarılı kanat oyuncusu, vücudunun artık profesyonel futbolla baş edemediğini itiraf etti. Hollandalı yıldız açıklamasına şöyle devam etti: “Hiç şüphe yok ki kariyerimde aldığım en zor karar oldu. Kalbim ve aklımın birbirleriyle savaştığı bir seçim yaptım. Fiziksel olarak kendimi daha fazla profesyonel futbol oynamaya hazır hissedemiyorum. Yine de duygusal olarak futbola olan tutkum devam ediyor.”

KUPALARLA DOLU BİR KARİYER

Futbola duyduğu aşkın halen devam ettiğine değinen Robben, vücudunun artık istediği gibi çalışmadığını söyledi. Robben, “16 yaşındaki futbol hakkında hiçbir fikri olmayan ama fiziksel gücünün zirvesinde olan çocuğu özlüyorum. Şimdi ise futbol hakkındaki bilgim ve tecrübemin aksine o gücü kendimde bulamıyorum” diyerek ne kadar üzgün olduğunu anlattı. Robben, 2002 yılında PSV’ye imza atmadan önce Groningen’de şanlı kariyerinin ilk adımlarını atmıştı. PSV ile daha ilk sezonunda lig şampiyonluğunu elde etmişti. İki yıl sonra Chelsea ile anlaşan yıldız futbolcu, burada da iki lig şampiyonluğu bir de lig kupası şampiyonluğu yaşamıştı. Gösterdiği performansla Real Madrid’e transfer olan Hollandalı, Cristiano Ronaldo’nun takıma katılmasıyla gözden düştü. Kısa süren Madrid kariyerinin ardından Bayern Münih’e transfer oldu ve kupalarla dolu serüven başladı. Allianz Arena’da geçirdiği 10 yıl içerisinde sekiz lig, beş Almanya Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı