Tecno Mobile İstanbul Pendik’te cep telefonu üretimine başlıyor!

Çinli Tecno Mobile İstanbul Pendik’te cep telefonu imalatına başladı. Şirket ilk etapta 200 istihdam sağlıyor.
Takip et
Tecno Mobile İstanbul Pendik’te cep telefonu üretimine başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de yerli cep imalat hamlesi sürüyor. Samsung, Xiaomi, Oppo, Vivo gibi markaların sonrasında Çinli Tecno Mobile da yerli imalatta son aşamaya geldi.

Marka, İstanbul Pendik’te imalatını başlatıyor. Eleman alımını da sürdürüyor. Tecno Mobile, ocak ayında yaptığı duyuruda Türkiye’de 25 milyon dolar yatırımla cep telefonu üreteceğini açıklamıştı.

İstanbul Pendik’te yer alacak fabrika için eleman alımına nisanda başlandı. Tecno Mobile’ın, Türkiye’de dağıtıcısı olarak anlaştığı Arena Bilgisayar’ın Pendik’teki tesislerinde imalat yapacağı öğrenildi. İlk etapta faaliyete geçirilecek bölümlerde 200’den fazla imalat elemanının istihdam edilmesi hedefleniyor. Personel seçimi ve işe alım süreçlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bölgesel İstihdam Ofisi ile beraber çalışılıyor. Mühendis, operatör ve idari kadrolar için eleman alındı.

2 MODEL ÜRETECEK

Öğrendiğimiz bilgilere göre, şirket eleman alımını da tamamlayıp imalatını başlattı. İlk yerli imalat modelin lansmanı da bu cuma günü yapılacak. İlk olarak Camon 12 Air ve Spark modelleri üretilecek.

Tecno Mobile, Türkiye pazarına pandeminin başladığı Mart 2020 tarihinde giriş yaptı. Afrika kıtasının bir numaralı cep telefonu markası olan Tecno Mobile, dünya sıralamasında da dördüncü esnada. Marka ülkemize ilk olarak Camon 12 Air ve Spark 4 Lite modellerini getirdi. Daha sonra Spark 6, Camon 16 Premier, Pova ve Phantom’u lanse etti.

TÜRKİYE’DEKİ HEDEFİ BÜYÜK

Çinli Transssion Holding’in bir markası Tecno Mobile, dünyada 60 ülkede faaliyet gösteriyor. Afrika kıtasında en çok satan cep telefonu markalarından biri. Tecno, aynı zamanda İngiltere Premier Ligi’nin şampiyon takımı Manchester City’nin de resmi tablet ve telefon ortağı. Tecno Mobile Pazarlama Stratejileri Direktörü Gaurav Tikoo, daha önce gazetemize verdiği röportajda Türkiye pazarında büyük oynayacaklarını ve 2021 senesinde yüzde 6-8 arasında pazar payı hedeflediklerini vurgulamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.