Tebessüm Kahvesi’ne Vatandaştan Büyük İlgi

Üsküdar Belediyesi tarafından yapılan, sadece down sendromlu bireylerin hizmet ettiği mekan yenilerek yeniden halka sunuldu.

Tebessüm Kahvesi’ne Vatandaştan Büyük İlgi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üsküdar Belediyesi’nin 2016 yılında, halka kazandırdığı Tebessüm Kahvesi vatandaşa hizmet etmeye devam ediyor. Bu mekanın diğerlerinde tek farkı ise tüm çalışanlarının +1 kromozomlu bireyler olması. Sadece down sendromlu bireylerin görev yaptığı mekan, müşterilerin büyük ilgisiyle hıncahınç dolup taşıyor. 2016 yılından bu yana bu mekanda hizmet eden gençler ise kendi maddi özgürlüklerini kazanmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

HEM ÇALIŞIP HEM EĞLENİYORLAR

Bir süre tadilatta olduğu için hizmet vermeyen mekanda hem engelliler hem de çocukların rahatlığı için büyük yenilikler yapıldı. Daha çok yeşil alan kazandırılan mekana, engelli bireyler için rampalar yapılırken çocuklar için de yepyeni bir park eklendi. Ramazan ayı boyunca faaliyet göstermeyen mekan, tüm tadilatları da yapıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde yeniden vatandaşın hizmetine başladı.

İşlerini severek yapan down sendromlu gençler, çalıştıkları mekanda bazen sahne alıp şarkılar söyleyip şiirler de okuyorlar. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Kahveye okullardan toplu ziyaretler yapılırken, ünlü isimler de ziyarette bulunuyorlar. Tebessüm Kahvesi çalışanları, sosyal medya hesaplarından mekanı ziyaret eden müşterilerle çekildikleri fotoğrafları da paylaşmayı ihmal etmiyorlar.

Dilan Uğun Gül
dilanugungul@haber.com - - -

Dilan Uğun Gül 1994 İstanbul doğumludur. Lisede Radyo TV bölümünü bitirdikten sonra editörlük kariyerine başlayan Dilan Uğun Gül, İstanbul Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Çeşitli haber...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.