TCDD Zafer Treni hatıra bileti nasıl alınır?

TCDD 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Ankara’dan Dumlupınar’a sefer düzenleyecek. Binlerce kişi 30 Ağustos’ta “Ben de Zafer Treni’ndeyim” diyecek. Peki, 30 Ağustos’ta “Ben de Zafer Treni’ndeyim” paylaşımı yapacak olanlar için Zafer Treni bileti nasıl alınır
Takip et
TCDD Zafer Treni hatıra bileti nasıl alınır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TCDD aracılığıyla Zafer Treni’nde yolculuk etmek isteyen kişiler hatıra bilet için araştırmalara başladı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’ndan yapılan açıklamada “30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü münasebetiyle; 29 Ağustos Pazar günü Ankara’dan Dumlupınar’a hareket edecek “ZAFER TRENİ” Mustafa Kemal Paşa’nın 30 Ağustos 1924’te Dumlupınar da söylediği “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir.

Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Sözlerinden ilhamla “YÜKSELEN YENİ NESİL” temsilcilerini milli mücadelemizin yüzüncü yıl etkinliklerinin merkezine almak gayesiyle; Cumhuriyeti kuranların izinde, Cumhuriyeti yükseltip yaşatanların desteği ile Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’sinin esin kaynağı, Sivas Kongresi’nde “Ya istiklâl, ya ölüm!” kararının alınmasının öncüsü 18 yaşındaki Balıkesirli Tıbbiyeli Hikmet çizgisinde, ülkemizi yükseltip yaşatma iradesi olanlar, Kemalettin Kamu’nun “Dumlupınar Yolunda” şiirindeki gibi Zafer Treninde yerlerini alıyor.” denildi.

30 Ağustos’un 99. yılı nedeniyle Zafer Treni Hatıra bileti yapılıyor. Bu biletin kalkış noktası Ankara, varış noktası ise Dumlupınar.

Bilet 29 Ağustos Pazar günü Ankara’dan Dumlupınar’a doğru hareket edecek.

Hatıra biletini almak için “https://zafertreni.com/” adresine erişim sağlayınız.

Linke tıkladığınızda ve isim soy isim bilgilerini girdiğinizde karşınıza çeşitli görseller çıkıyor.

Bu görsellerden birine tıklayarak Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsapp gibi sosyal mecralarda paylaşım yapabilirsiniz.

Facebook ve Twitter’dan bileti doğrudan paylaşabilirsiniz. Ancak Whatsapp ve Instagram hikayelerinden paylaşım yapacaksanız bileti indirmelisiniz.

TCDD Zafer Treni hatıra bileti nasıl alınır?

TCDD ZAFER TRENİ HATIRA BİLETİ NASIL ALINIR?

30 Ağustos’ta “Ben de Zafer Treni’ndeyim” demek isteyenler “zafertreni.com” adresine girerek ad ve soyadını yazarak hatıra biletlerini oluşturabilirler.

BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.