TBMM’ye girmeye çalışan DHKP-C üyeleri etkisiz hale getirildi

Terör örgütü destekli DHKP-C’ ile bağlantılı olan 2 kişi bugün TBMM’ye giderek 1 kişiyi rehin alma girişiminde bulundu. Görevlilerin anında müdahalesi ile etkisiz hale getirilen eylem hazırlığındaki DHKP-C üyeleri terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.


TBMM’ye girmeye çalışan DHKP-C üyeleri etkisiz hale getirildi

Türkiye’de son yıllarda terör örgütlerine ağır darbe vurulmaya başlamışken, şehir içinde yapılanmaya çalışan birçok terörist gruba emniyet güçlerinin cevabı çok sert oluyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girmeye çalışan terör örgütü bağlantılı DHKP-C üyesi 2 kişi son anda emniyet güçlerinin dikkati ile yakalandı. Eylem hazırlığında olan biri kadın 2 kişinin etkisiz hale getirildiği kısa sürede Türkiye basınında geniş yankı buldu. Terör örgütlerinin siyasi partilere olan destekleri konuşurken, Ankara’dan gelen bu haber herkesi şaşırttı.

RANDEVULARININ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

TBMM kapısına gelerek güvenlik görevlilerine içeride bir milletvekili ile randevuları olduklarını dile getiren terör bağlantılı DHKP-C’nin 2 üyesi içeri girmek istediler. Güvenlik güçleri 2 kişiden şüphelenerek alarma geçti ve olayın tamamen tezgah olduğunu anladı. TBMM’nin giriş bölümünde bir kişiyi rehin almaya çalışan zanlılar, diğer güvenlik ve koruma görevlilerinin anında müdahalesi ile etkisiz hale getirildi. Zanlılardan birisinin arama kaydı olduğu da öğrenildi.

TERÖR DESTEKLİ DHKP-C ÜYESİ ÇIKTILAR

TBMM’ye girmeye çalışan ve 1 kişiyi rehin alma girişiminde bulunan 2 kişinin, DHKP-C üyesi olduğu sonradan ortaya çıktı. Zanlıların üzerinde el yapımı bomba süsü verilmiş parfüm kutusu bulundu. Üstelik zanlıların üzerinde çok sayıda kesici aletin bulunduğu da bize gelen bilgiler arasında yer alıyor. Terörle mücadele ekipleri 2 zanlı hakkındaki soruşturmasını devam ettiriyor. TBMM’de eylem hazırlığında olan şüpheler hakkında kısa zamanda kamuoyu ile paylaşım yapılacak.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

AK Parti köprü cezalarının affı teklifini TBMM’ye sundu

AK Parti köprü cezalarının affı teklifini TBMM’ye sundu

Ak Parti, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullandığı için ceza yiyen ticari araçların cezalarının affını içeren teklifi TBMM'ye sundu. Kamu personeli ataması, hurda araç teşviki ve 18 adet daha madde içeren teklif paketi TBMM'nin onayına sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.